אברם גרנט: מדד הבחישה

קרו היום הרבה דברים צפויים: השמש זרחה בבוקר וגם הספיקה כבר לשקוע לפנות ערב, התקיים מסחר במטבע חוץ, מישהו מת משפעת החזירים, חברי הכנסת המשיכו לרקוח ספינים ואברם גרנט מונה למנג'ר של פורטסמות'.

מי שהופתע מהמינוי שיקום בבקשה. אחרי שקמת, שב ותקשיב לסיפור על הבוחש הגדול ביותר בעת המודרנית. קודם כל, גרנט מאמן טוב – אין בכלל ספק בכך. למרות שזכה עם צ'לסי ב-0 (או במילים: אפס) תארים, המלאבסי חמור הסבר הוכיח שביכולתו להריץ קבוצה טובה. מי שטוען שכל אחד יכול להצליח עם סגל כמו של הכחולים שימשיך לשחק פוטבול מנג'ר. זה לא קל בכלל.
יש גם צד שני למטבע. רוב התהיות בתקופת גרנט בצ'לסי עסקו בדרך בה השיג את התפקיד היוקרתי בלי שום רזומה מרשים מלפני כן (אלא אם מחשיבים את טורניר התיקו עם נבחרת ישראל כהצלחה מטאורית). ז'וזה מוריניו, הקורבן הראשון של גרנט, לקח את ליגת האלופות עם פורטו. לואיס פליפה סקואלרי, זה שבא אחרי גרנט, זכה עם ברזיל במונדיאל. מי ששאל Avram Who עשה זאת בצדק.
פול הארט הוא הקורבן הטרי ולא האחרון של גרנט שהיה יכול להיות שף מצוין אך העדיף לבחוש בחדרים של יושבי ראש ולא במטבחים של מסעדות יוקרה. מדד הבחישה מורה כך: בצ'לסי לקח לגרנט 75 ימים מאז שמונה לתפקיד במועדון עד שאייש את עמדת המנג'ר. בפורטסמות' הישראלי ביצע מקצה שיפורים רציני והדיח את הארט לאחר 51 יום בלבד.
ברור שאפשר עוד להשתפר וגרנט ישאף במועדון הבא להגיע לשיא אישי של חודש בלבד. לפני שיתפנה לתכנן ניסיונות הפיכה נוספים הוא יצטרך להשאיר את פומפי בפרמייר-ליג. משימה לא קלה שלפי דעתי תסתיים בהצלחה. יש לפחות שלוש קבוצות גרועות יותר מהכחולים של דרום אנגליה והעונה עוד ארוכה. את הקדנציה שלו בצ'לסי גרנט התחיל וסיים במשחקים מול מנצ'סטר יונייטד (שני הפסדים). בשבת הוא יארח את אלכס פרגוסון (שיישב ביציע בגלל הערותיו לאלן ויילי) וינסה לחולל קסמים כבר במשחקו הראשון כמנג'ר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.