אדוראדו. שנה אחרי

גם אם זו לא הסיבה האמיתית, הפציעה של אדוארדו דה-סילבה לפני שנה סימלה בעיני רבים את סוף העונה של ארסנל. הקרואטי/ברזילאי שבר את רגלו לאחר תיקול קשה של מרטין טיילור מברמינגהאם. רק שבועיים קודם לכן, ארסנל פתחה פער של 5 נקודות בפסגת הפרמייר-ליג כשניצלה את המעידה של מנצ'סטר יונייטד בדרבי העירוני.

כעבור שישה ימים מהגדלת הפער ארסנל חטפה 4:0 בראש מהיונייטד ועפה מהגביע. שבוע נוסף עבר, אדוראדו נפצע והתותחנים החלו בשרשרת תוצאות תיקו שהוציאה אותם מהתמונה עד כדי שסיימו רק במקום השלישי. גם העונה הנוכחית לא נחשבת לגדולה במיוחד למרות שארסנל עדיין מתמודדת בשני מפעלי גביע.
הפער מהמקום הרביעי עדיין מחיק וקבוצה בסדר הגודל של ארסנל לא יכולה להרשות לעצמה היעדרות מליגת האלופות – למרות שארסן ונגר דואג להנמיך ציפיות ולדגול בצורה עיוורת בדרך. האנטיתזה של ארסנל היא כנראה מילאן. הקבוצה האיטלקית מזדקנת ואיבדה בעונה שעברה את מקומה בליגת האלופות. ארסנל מתעקשת על הצעירים ולא עושה סימנים של מועמדת ראויה לאליפות.
אחרי שנה שלמה, אדוארדו צריך לתת לארסנל עוד עומק בחוד והצמד שכבש אתמול נגד קרדיף היה סיפתח מעודד. בטווח הקרוב הם צריכים לדאוג לסיים במקום הרביעי, בטווח הרחוק הם צריכים לדאוג לסגל שירוץ בכמה מסגרות במקביל ושיהווה איום ממשי על האליפות.

2 thoughts on “אדוראדו. שנה אחרי

  1. יובל

    המשחק שבו נפצע אדוארדו בסיכול ממוקד היה אחד המשחקים העצובים שראיתי. איזו פציעה מזעזעת. כמובן שעד תחילת המחצית השנייה היה אפשר למצוא תמונות נוראיות של הרגל באינטרנט.
    המשך המשחק היה מעין רצון לנקמה, והתיקו בדקה ה-93 אם אני לא טועה רק עשה את היום הזה למדכדך עוד יותר עבורי (כאוהד ארסנל).

    אתמול נזכרתי למה כל כך התגעגעתי בשנה הזאת. אדוארדו הולך לחזור ובגדול. השנה זה יספיק רק למקום בליגת האלופות במקרה הטוב, אבל יש לי הרגשה מצויינת לקראת העונה הבאה.

  2. בני גלובינסקי

    אני חושב שבשביל להיאבק על תארים בעונה הבאה ובראש ובראשונה על אליפות, ארסנל תצטרך להוסיף עוד שניים או שלושה שחקני מאני-טיים. הניסוי של ונגר נחמד אבל הוא לא קשור כל כך לתארים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.