איפה כאן הבעיה?

רונן דורפן כתב בבלוג שלו על חוקים שלדעתו צריך לשנות בכדורגל. הייתי רוצה להציע שינוי נוסף למקרה די נדיר שמתרחש מפעם לפעם במגרשים. אפשר לראות בקטע הוידאו שסולשיאר לא נוגע בשוער בזמן שחרור הבעיטה ומבקיע. מקרה נוסף דומה קרה ביום ראשון האחרון, כאשר אילונגה מווסטהאם חטף את הכדור לבועז מייהיל השוער של האל והבקיע במספרת.

כדי לעשות סדר בדברים, החוקה קובעת במפורש שכל בעיטה או ניסיון לבעוט בכדור בזמן שהשוער משחרר את הכדור מהווה עבירה. לפי דעתי ההגנה על השוערים בחוקה היא מופרזת ויש להתייחס אליהם כמו לכל שחקן שדה, מה עוד שיש להם פריבילגיה להשתמש ביד. אני לא יודע אם ספרו את זה בצורה סטטיסטית, אך רבים המקרים בהם השופטים שורקים לעבירה לזכות השוער כאשר שחקן שדה עולה איתו לכדור גובה ולא נוגע בו. 

אין שום סיבה ששערים כמו של סולשיאר ואילונגה לא יהיו חוקיים. השוערים צריכים להיות עירניים בשחרור הכדור וכאשר חוטפים להם אותו כשהכדור באוויר כמו במקרים האלה, אין כל עילה לפסול את השער. בשנים האחרונות יש לא מעט טענות על מיעוט שערים בשל חוק הנבדל וטקטיקות הגנתיות של מאמנים ולכן אין צורך בהטלת מגבלות נוספות על הבקעת שערים. 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.