ארטטה הסנונית הראשונה?

בשנים האחרונות מתרחבת תופעת המתאזרחים המשחקים בנבחרות. שחקנים ברזילאים כמו מרקוס סנה (נבחרת ספרד) ודקו (נבחרת פורטוגל) לא מהססים להופיע במדי נבחרת במדינה שלא נולדו בה. אפילו נבחרת ישראל משתמשת בשירותיו של רוברטו קולאוטי הארגנטינאי.

ההתאחדות האנגלית נקטה מאז ומעולם במדיניות לא כתובה של אנגלים בלבד. בעוד בראגבי ובקריקט משתפים מתאזרחים, הכדורגל ניסה לשמור על צביון אנגלי. בעת האחרונה צצו דיווחים כי אם פאביו קאפלו יבקש לזמן מתאזרח אף אחד לא יתנגד. כבר למדנו שמסורת זה דבר מקודש לאנגלים אבל לא פחות חשוב להתאים את עצמך לשאר הנבחרות ביבשת ולהתקדם עם השנים.
אם אכן קאפלו מתעניין במתאזרחים, הראשון ברשימה יהיה מיקל ארטטה מאברטון שיקבל אזרחות אנגלית בינואר 2010 לאחר 5 שנות מגורים באנגליה. הקשר הספרדי לא מתלהב לשחק במדי שלושת האריות ובאותה נשימה גם לא פוסל את זה על הסף. למרות שהוא שחקן ענק, סיכוייו של ארטטה בן ה-27 לשחק עבור נבחרת ספרד לא גבוהים כי בתפקידו משחקים הסופר-סטארים של ברצלונה – צ'אבי ואינייסטה.
בבנק השמות של המתאזרחים, קאפלו לא יכול למצוא יותר מדי מציאות ושחקנים כמו צ'רלס אנזוגביה, מנואל אלמוניה, סטיד מלברנק וחוליו ארקה לא מספיק אטרקטיביים בשביל המאמן האיטלקי שינסה להצעיד את אנגליה לקמפיין מוצלח בגביע העולמי ב-2010.

3 thoughts on “ארטטה הסנונית הראשונה?

 1. Spartan

  לדעתי יש לנבחרת אנגליה סגל מצויין.
  יש הגנה חזקה, קישור הגנתי והתקפי וחלוצים צעירים עם יכולות מוכחות (אני לא צריך לכתוב שמות-רק תסתכלו על הסגל: http://www.thefa.com/England/SeniorTeam/Players/ ) רק צריך את החיבור הנכון והמאוזן של הקבוצה.
  הבעיה של השנים האחרונות בנבחרת אנגליה שגם הגיע לידי הדחה מהגביע הינה בחירת הסגל לפי שמות ולא לפי איזון – כמה פעמים צריך לומר שלמפרד וג'רארד לא יכולים לקחש יחד במרכז השדה? רק אני רואה שג'רארד הרבה יותר טוב כקשר תוקף מאחורי חלוץ/חלוץ שני הרבה יותר טוב מתפקידו כקשר? למפארד גמר את הסוס העונה? אשלי יאנג באנקר בהרכב? ז"א שלדעתי נותרו יותר שאלות פתוחות לגבי הרכבת הפאזל הנכון מאשר לאזרח זרים.
  אולי כשיהיה זר שממש שווה את זה – ארטטה (ואני תופס ממנו) לא זה שיביא את הבשורה.

 2. בני גלובינסקי

  זה נכון שבחרו לפי שמות. אצל רוב המאמנים אם מייקל אואן היה כשיר הוא שיחק בלי קשר ליכולתו באותה התקופה. נראה לי שג'רארד ולמפארד יכולים לשחק ביחד. הבעיה היא אחרת – למפארד לא הראה בנבחרת 30% מהיכולות שהוא מראה בליגה. דומה לביקורת שהעבירו בזמנו על רביבו בנבחרת ישראל.

 3. Spartan

  גם ג'רארד לא הבריק אבל זה סוג של נשמה שאתה חייב בהרכב – רק מה, הוא מאוד דומיננטי ולכן נדרש כמעט להרכיב סביבו את התמונה במקום שיהיה רק חלק ממנה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.