ברבאטוב: קווים (מינימליסטיים) לדמותו

אם כדורגלנים היו מתויגים על פי זרמים בציור זה היה מתחלק כך: ליונל מסי – הזרם הרומנטי (תיאור רגש שאי אפשר לשלוט עליו), מייקל אסיין – ריאליזם (תיאור האדם הפשוט בחיי היום-יום), פרנק ריברי – קוביזם (פירוק הציור לגורמים). אם דמיטאר ברבאטוב היה צייר, אין ספק שהיה מינימליסט.
החלוץ שהגיע בספטמבר לאולד טראפורד וניפץ את שיא ההעברות של מנצ'סטר יונייטד סופג ביקורות לא מעטות על צורת המשחק שלו. אוהדי השדים האדומים שהתחילו להתרגל בעונה שעברה לטבס התזזיתי והאנרגטי קיבלו העונה שחקן שלא עושה תנועה אחת יותר ממה שצריך ומשתדל לשמור על קלאסה ואלגנט. 
לפעמים זה נראה מגוחך מהצד ורפרטואר התנודות של הבולגרי כולל הנפות ידיים עצלות וריצה משונה משהו. כמו רבים לפניו הבולגרי צריך להתמודד עם תג המחיר. אין ספק שאם היה מגיע ב-5 מיליון פאונד ולא ביותר מ-30, חיצי הביקורת היו פחות משוננים.
מבחית תפוקה יש לברבאטוב 8 שערי ליגה ב-27 משחקים. הנתון החשוב יותר – מקום שני בליגה בבישולים עם 9 כאלה, כולל אסיסט לאחר 3 דקות בבכורה שלו במדי היונייטד באנפילד. פרגוסון שמצד אחד נותן הרבה קרדיט לשחקניו אך מצד שני דורש תוצאות יכול היה להתפעל מרגע של קסם כמו במהלך של ברבאטוב נגד ווסטהאם שהסתיים בבישול לרונאלדו.
אין ספק שסגנון המשחק המינימליסטי של מספר 9 באדום יכול לעצבן את האוהד הממוצע. אני מניח שבעונה הבאה הוא ייפרע את השטרות ויבקיע יותר שערים כי בכל זאת חלוץ נמדד בראש ובראשונה במספר הגולים שהוא מבקיע. ניכר שברבה מנסה ליישם את הרעיון של חילופי המקומות ביונייטד. למרות זאת, ברגע שהוא לא נמצא ברחבה בזמן התקפה ונוטה להישאר מאחור, הכוח ההתקפי מתגמד.
השאלה הגדולה לעונה הבאה היא אם טבס יישאר ואם פרגוסון יביא חלוץ מטרה נוסף בדמות בנזמה או דומה לו. כרגע מעמדו של ברבאטוב נראה יציב אך אם לא יספק את הסחורה בעונה הבאה הסקוטי לא יהסס להושיב אותו על הספסל או להראות לו את הדרך החוצה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.