ברמינגהאם בעקבות איתי שכטר

ה'דיילי מייל' מפרסם היום שברמינגהאם סיטי שלחה סקאוטרים לקאזאן שעקבו אחר ביצועיו של איתי שכטר מהפועל תל אביב. שכטר יזכה למעקב צמוד גם ביום שני בדרבי מול מכבי תל אביב.

הדיון "האם שכטר מתאים לליגה האנגלית או לא" כבר לא כל כך רלבנטי. היו שחקנים רבים שהגיעו לאנגליה למרות שנראו לא מתאימים והצליחו. היו גם שחקנים שהגיעו לממלכה ככוכבים גדולים אך כשלו. לשכטר יש כוח פריצה מצויין וסיומת סבירה מול השער. בהנחה שברמינגהאם אכן תשקיע 1.75 מיליון פאונד בקיץ ותביא את שכטר, הוא יצטרך להתעזר בסבלנות ולצפות מאלכס מקליש שיציב אותו באגף או בחוד.

ברמינגהאם תרצה להמשיך את העונה המצויינת שעוברת עליה וכבר חושבת על העתיד. ראש מחלקת הסקאוטינג של הכחולים הוא פול מונטגומרי שהגיע בפברואר 2008 מווסטהאם. למונטגומרי יש עין טובה ובקיץ 2003 כמעט הצליח להחתים במדי הפטישים את דידיה דרוגבה.

החלוץ מחוף השנהב שיחק באותה תקופה בגואינגאמפ הצרפתית (ביחד עם פלורנט מאלודה) וצד את עינו של מונטוגמרי שסיכם איתו כי אם ווסטהאם לא תרד ליגה, דרוגבה יעבור לאפטון פארק תמורת מיליון יורו. איתרע מזלה של ווסטהאם והיא הפסידה גם את הפרמיירליג וגם את החלוץ המצויין שגר עד אז בדירה קטנה בבריטאני ועבר למארסיי במקום לווסטהאם.

דרוגבה שיחק עונה אחת במארסיי, כבש 19 שערים, זכה בתואר שחקן העונה בצרפת ונקנה על ידי ז'וזה מוריניו וצ'לסי ב-24 מיליון פאונד בקיץ 2004. מי היה מאמין שרק עונה אחת לפני כן הוא כמעט עבר לווסטהאם יונייטד תמורת מיליון יורו. הסיפור מלמד שאם מונטגומרי נותן אור ירוק לביצוע עסקת שכטר סימן שלישראלי יש פוטנציאל גדול להצליח באנגליה. שלב ההוכחות עשוי להתחיל בקרוב. 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.