דברים שאפשר ללמוד על אופי מועדון מעטיפת ה-DVD שלו

בכל סוף עונה, יכולים האוהדים של מרבית הקבוצות בפרמיירליג לקנות DVD המכיל את תקצירי המשחקים של קבוצתם. כמובן שבישראל התעשייה בנושא דלה יותר ורק האלופה או מחזיקת הגביע זוכה להפצה של מוצר כזה.
מעניין היה להתבונן בעטיפה של סיכום העונה שעברה של מנצ'סטר יונייטד (הראשון משמאל): למרות הזכייה הנדירה בליגת האלופות, הגביע המודגש הוא של הזכייה בליגה. אני חושב שזה מראה על סדר העדיפויות בנושא הזכייה בתארים – הליגה היא החשובה ביותר. ליגת האלופות יוקרתית וחשובה מאוד ואף אחד ביונייטד לא שוכח את המאמצים של מאט באזבי להשתתף באירופה כשאף בריטית אחרת לא השתתפה, אך המאמץ המרכזי הוא קודם כל לזכות בליגה ורק אז בתארים האחרים. זה שונה ממועדונים אחרים כמו ריאל מדריד ומילאן שמכוונים בדרך כלל קודם כל לגביע עם האוזניים הגדולות.
מעניין לראות שבסיכום העונה של יונייטד ב-2005/2006 (שני משמאל) אין שום ציון על העטיפה של הזכייה בגביע הליגה. לעומתם, טוטנהאם הראתה בעונה שעברה את החגיגות על העטיפה והוציאה שני דיסקים נוספים, של הגמר נגד צ'לסי ושל הניצחון 5:1 על ארסנל בחצי. כנראה שתואר ראשון אחרי 9 שנים בכל זאת עושה משהו.

בשתי האליפויות שלה, צ'לסי בחרה להדגיש את דמותו של מוריניו על עטיפת ה-DVD לא פחות משהדגישה את השחקנים. הכול תלוי בדומיננטיות – אם גרנט היה לוקח אליפות הוא לא היה נכנס לשער מפני שהוא נחשב דמות "אפורה". בשתי העונות האחרות צ'לסי לא לקחה אליפות או צ'מפיונס ליג ונחלה באופן כללי אכזבה מבחינת תארים גדולים.

בסוף 2007 צ'לסי סיכמה עונה עם שני תארי גביע מקומיים ובחרה לכנות את העונה כ-cup kings עם תמונתו של טרי מרוחה על כל השער כאשר הוא מניף את הגביע האנגלי (שני מימין). בעונה שעברה הכחולים הצליחו איכשהו לסיים בלי תואר (ראשון מימין) והסתפקו בכותרת "blue pride" עם הצגת שחקנים רבים על השער.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.