החלון נסגר. ארשבין נכנס מהדלת

למרות שעדיין אין אישור רשמי וחלון ההעברות סגור כבר כמה שעות טובות – על פי כל הדיווחים אנדריי ארשבין הוא שחקנה של ארסנל. הקשר הרוסי שהצטיין ביורו והוביל את נבחרתו עד לחצי הגמר, יצטרך לעזור לתותחנים לגמור במקום הרביעי בליגה ובצ'מפיונס אסור לו לשחק.

לכאורה ההעברה הזו הייתה אמורה להיות קלה ופשוטה: שחקן ממזרח אירופה שמצטיין בליגה המקומית ובנבחרת רוצה לעבור לחלון הראווה של אירופה וללבוש את מדיה של קבוצת פאר. סוכנו של ארשבין כינה את את העסקה "ההעברה הקשה ביותר אי פעם".
הקושי הזה נובע מכמה גורמים: ראשית, שחקנים רוסים מעולם לא היו מבוקשים בפרמייר-ליג. בתחילת שנות התשעים הם היו מאוד זולים ויצאו לשלל ליגות אירופאיות זניחות כמו ישראל. בשנים האחרונות, לאחר הגעת הכסף הגדול לליגה הרוסית, השחקנים המקומיים מרוויחים מצויין ולא ממהרים ללטוש עיניים לספרד או אנגליה.
בנוסף, עיקר המחלוקת הייתה סביב שכרו של ארשבין, שהרוויח בזניט יותר מ-100 אלף פאונד בשבוע. ונגר וארסנל תמיד היו ידועים במדיניות הכספית הזהירה שלהם וגם במקרה הזה התמקחו על כל לירה למרות שהתקציב שלהם גדול מרוב קבוצות הליגה. ארשבין אמור להיות הרוסי החמישי בלבד בפרמייר-ליג אחרי אנדריי קנצ'לסקיס, דמיטרי חארין, אלכסיי סמרטין ורומן פבליוצ'נקו.
מבחינת סגנון המשחק שלו, ארשבין מתאים מאוד לארסנל בשל ראיית המשחק שלו והיכולת הטכנית במסירה. הרוסי אמור לספק פתרונות יצירתיים בדיוק במקום בו ארסנל נתקעה העונה והתדרדרה עד למקום החמישי. בהנהלת ארסנל אמרו שאיבוד ליגת האלופות יגרום לאכזבה אדירה אך בשום אופן לא למפולת כספית.
כפי שכבר דווח בבלוג זה, הרמטכ"ל של טוטנהאם הארי רדנאפ ממשיך לנהל את מבצע "ושבו בנים לגבולם". היום טוטנהאם החזירה את רובי קין ועוד יצאה ברווח של 8 מיליון פאונד בשישה חודשים. בניטס גרם לחור קטן בכיס אך לפחות הודה בטעות יחסית מהר והראה לאירי את הדרך החוצה. פליפאו הביא לצ'לסי עוד שחקן מנבחרת פורטוגל (ריקרדו קווארסמה) שיינסה להפיח רוח חיים באגפים היבשים של הכחולים.
*
ערוץ הספורט הספיד את העסקה יותר מדי מוקדם וחזר בו מבלי למחוק את הידעה הקודמת:
ונסיים בשיר:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.