המזוזה של אנפילד

כדורגלנים מאמינים בהרבה אמונות טפלות וזה לא חדש. להיכנס למגרש ברגל ימין, לשחק עם שום בנעליים ולא להחליף את תחתוני המזל הם רק חלק מההרגלים שהם מסגלים לעצמם כדי לא לשחק עם המזל הרע. באנפילד אמנם אין מזוזה אך כשיוסי בניון נוגע לפני משחקים בשלט 'THIS IS ANFIELD' אני משוכנע שפוקדת אותו תחושת קודש דומה לזו שמרגישים תוך כדי נגיעה במזוזת הקב"ה.

וכנראה שזו הבעיה של ליברפול העונה – הם לא עשו מספיק תוצאות טובות לאחר שנגעו בשלט הקדוש. התיקו אתמול בויגאן לא נורא בכלל ומותר למעוד בחוץ – אבל רק בתנאי שאתה שומר על הבית. מנצ'סטר יונייטד פייבוריטית לתואר כי מאז המחזור הראשון, בו עשתה תיקו עם ניוקאסל היא ניצחה 9 פעמים ברציפות באולד טראפורד. ליברפול ניצחה 6 משחקים באנפילד אך סיימה לא פחות מ-5 בתיקו.
השמירה על הבית חשובה מאוד וגם צ'לסי נמצאת רק במקום השני כי חצי ממשחקיה הביתיים לא הסתיימו בניצחון. במידה וצ'לסי הייתה שומרת על הבית היא הייתה נמצאת בעמדת זינוק מצויינת לחודשים המכריעים עם 5 או 6 נקודות הפרש מהמקום השני. בכל מקרה ובניגוד לליגה הספרדית האליפות רחוקה מלהיות סגורה והמשחקים הביתיים של קבוצות הצמרת יהוו את המפתח לזכייה.

One thought on “המזוזה של אנפילד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.