הקרב על ההגמוניה

הכדורגל האנגלי שולט באירופה בשנים האחרונות. הקבוצות מהפרמייר-ליג היו עדות לגמר כל ספרדי בליגת האלופות ב-2000, לגמר כל איטלקי ב-2003 וחיכו בשקט לתור שלהן. מאז 2005 מגיעה כל שנה אנגליה למעמד גמר ליגת האלופות, כשהשיא היה בקרב כל אנגלי בעונה שעברה. ברמת הנבחרת האנגלים עשו בושות ולא עלו ליורו אבל ברמה הקבוצתית הצליחו ליצור רצף מרשים שעשוי להמשיך גם השנה. 

הקבוצה היחידה שיכולה לאיים על ההגמוניה הזו היא ברצלונה. הקבוצה של גווארדיולה פתחה את העונה עם הפסד ותיקו שהביאו לגעגועים לרייקארד. מאז הקטאלונים עסוקים בניצחונות עם תצוגות אדירות של מסי שרוצה להוכיח כי 2009 שייכת בלעדית לו. אין ספק שעד עכשיו בארסה הכי מלהיבה ביבשת, יצרה פער דו-ספרתי בליגה הספרדית ועלתה בקלות לשמינית גמר הצ'מפיונס שם היא אמורה לעבור את ליון.
ברצלונה צריכה לשאול את עצמה האם היא לא הגיעה לשיא מוקדם מדי. על מנת לקחת את כל התארים, בארסה צריכה להיות בכושר שיא באפריל-מאי, בתקווה שהיא לא בזבזה את כל הדלק על 2008. בעונה שעברה, ברצלונה איכזבה בליגה ולא הצליחה לסיים אפילו שנייה. בליגת האלופות היא הייתה ללא אנגליה היחידה בחצי הגמר אבל לא שרדה את הביקור באולד טראפורד והפסידה.
בשל הציפיות הגבוהות והכמות האדירה של השערים שכבשה העונה (ממוצע של שלושה שערים למשחק בליגה) – אליפות בלבד לא תספיק באיזור הקאמפ-נואו. בארסה מרגישה שזו השנה שלה ושמה את מבטחה על הכתפיים הצנומות של ליאו מסי. על מנת לקחת את ליגת האלופות ולספק גם קבלות במקביל לכדורגל היפה, ברצלונה צריכה ששחקנים ותיקים כמו הנרי ואטו יעזרו למסי ויבקיעו גם כשלא הולך לילד.
ברצלונה היא אימפריה וככזו רוצה לשפר את את מאזן הזכיות שלה בגביע עם האוזניים הגדולות בו זכתה "רק" פעמיים. יחד עם פויול, צ'אבי ואינייסטה שזכו עם ספרד ביורו, ברצלונה בטוחה שזו השנה שלה ואם היא צריכה להוריד את האנגליות מהמומנטום שלהן אז 2009 היא שנה טובה לעשות את זה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.