חוק מתקופת המנדט

את הסקופ הכי גדול בעיתוני סוף השבוע באנגליה לא סיפק עיתונאי אלא שופט הכדורגל בדימוס גראהם פול (כן, ההוא שהוציא שלושה צהובים לאותו שחקן במונדיאל). הממלכה תמיד בטירוף כשיש מחזור גביע והטירוף הגיע לרמת היסטריה כשפול כתב ב'דיילי מייל' על חוק נשכח הנוגע לגביע.

כיום, במצב של תוצאת שוויון בין קבוצות במסגרת הגביע מתקיים משחק חוזר במגרשה של הקבוצה שהוציאה תיקו בחוץ. בעבר גם לגמר היה ריפליי אך חוק זה בוטל. פול הזכיר לכולם את סעיף 11a הקובע כי במידה והקבוצות מסכמות ביניהן ומודיעות על כך שבוע מראש אפשר לנהל משחק בודד שבמקרה של שוויון יילך להארכה.
במקור, חוק זה נקבע לפני כ-50 שנה והיה מיועד למנוע מקבוצות חובבניות את עלויות הנסיעה למשחק חוזר. עד היום, אף קבוצה מקצוענית לא מימשה את האופציה הזו – גם כי אף אחד לא ידע על כך וגם הסיכוי כי קבוצת החוץ תסכים הוא קלוש. אלכס פרגוסון צוטט כמי שנשמע נלהב מהתגלית של פול כדי להקל על עומס המשחקים של מנצ'סטר יונייטד.
לא עבר זמן רב מהפרסום על ההתלהבות של הסקוטי והשדים האדומים הוציאו הכחשה נמרצת לדברים. ההתאחדות האנגלית תנסה ככל הנראה לבטל את החוק בקיץ מפני שנס לחו והוא כבר אינו רלוונטי לזמננו אנו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.