יושבים על הפתיל

לרומן אברמוביץ' וסובביו אין סבלנות ואין שיקול דעת בריא. המיליארדר רוצה תוצאות כאן ועכשיו. על מושגים כמו בנייה, איזון ויציבות הוא כנראה לא שמע או שלא מאמין בהם. חוץ מאלכס פרגוסון וארסן ונגר, המאמנים בליגה יושבים על פתיל קצרצר של דינמיט שעשוי להתפוצץ בכל רגע.

מעניין לראות את הזמן שקיבלו ארבעת המאמנים האחרונים בסטמפורד ברידג'. קלאודיו ראניירי לקח את הפיקוד ל-4 עונות כולל אחת עם אברמוביץ'. מוריניו הביא לא מעט תארים ב-3 עונות וקצת. גרנט החזיק עונה פחות חודש והשיא נרשם כשסקואלרי נזרק אתמול אחרי קצת יותר מחצי עונה.
זהות המאמן הבא של צ'לסי חשובה מאוד אך לא לעונה הזו. עם קצת מאמץ, הכחולים יצליחו לשמר את מעמדם בארבע הראשונות. בניגוד לשנים קודמות, העונה הם יכולים לשים את יהבם על ליגת האלופות בצורה חזקה יותר כי האליפות מתרחקת ככל שמתקדמת העונה.
כדי לשמור על יציבות ועל מועדון בריא, מקבלי ההחלטות בצ'לסי צריכים להחליט שהמאמן הבא יקבל קודם כל זמן ומרחב פעולה ללא קשר לתוצאות על המגרש. אולם, אלו לא סוג האנשים שמאיישים את תפקידי המפתח אצל הכחולים והפזיזות תמשיך לשלוט ולקבע את צ'לסי כמועדון נוירוטי וקצר-סבלנות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.