מעל ומעבר

אנגליה מתה לארח את המונדיאל ב-2018. את האולימפיאדה ב-2012 כבר יש להם וטורניר הכדורגל האחרון שהם אירחו היה ביורו 96'. לא מספיק שתושבי לונדון כבר משלמים מס אולימפי לקראת האירוח בעוד שלוש שנים וחצי, האנגלים מתכוננים להוציא 15 מיליון ליש"ט על הקמפיין שינסה לשכנע את קבריניטי פיפ"א לתת את האירוח לממלכה שהמציאה את המשחק.

ברור שהתשתיות כבר קיימות וגם בהתרעה של מספר שבועות אפשר לארגן באנגליה טורניר לתפארת. לברזיל, שתארח את גביע העולם ב-2014 יש עוד הרבה עבודה. המגרשים שם מיושנים, התשתיות לא מתאימות לאירוח בסדר גודל כזה שלא לדבר על הציפיות מנבחרת הסלסאו שיתעצמו עוד יותר.
האנגלים אירחו רק פעם אחת (1966) וגם זכו בתואר. הם היו בטוחים שב-2006 הם יארחו 40 שנה אחרי הטורניר האחרון שהיה אצלם אך נסעו בסופו של דבר לגרמניה כדי לעוף בפנדלים ברבע הגמר. צרפת אירחה פעמיים, איטליה אירחה פעמיים, כך גם גרמניה ומקסיקו ועד 2014 גם ברזיל. אנגליה טוענת שעכשיו תורה הגיע.
המתחרות לאירוח לא יתנו קרב קל. אני סבור כי פיפ"א תשאף להחזיר את הטורניר לאירופה אחרי שלראשונה בהיסטוריה יתקיימו שני מונדיאלים רצופים מחוץ ליבשת (דרום אפריקה וברזיל). לכן, ההצעות של אוסטרליה וקאטאר נראות לא רציניות. מדינות בנלוקס (בלגיה, הולנד ולוקסמבורג) רוצות את האירוח וכך גם קיימת הצעה משותפת של פורטוגל וספרד. רוסיה הגישה את ההצעה לאחר שצפתה באוקראינה זוכה באירוח יורו 2012 בצוותא עם פולין.
אולי זה לא ישפר את המזל של הנבחרת, אבל אירוח ב-2018 (עם הקפטן תיאו וולקוט בן ה-29) יכול לתת לאנגליה את הדחיפה הראויה לטורניר מוצלח יותר מאשר חוותה ותחווה בקמפיינים האחרים.

2 thoughts on “מעל ומעבר

  1. Spartan

    סליחה, התכוונת לקפטן מנצ'סטר ואנגליה, המבקיע המצטיין 5 עונות ברציפות וזוכה 3 פרסי בלון ד'אור ו-4 פעמים הבלון ד'בלוג (דורפן) מי אם לא,
    דני וולבק!!!!!!!!!!!!!!!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.