על הטורניר הטיפשי של פיפ"א

בהתחלה זה נשמע כמו רעיון נחמד: לוקחים את הקבוצות האלופות של כל יבשת ומפגישים אותן למין טורניר שייקבע מי אלופת העולם. בפועל, פיפ"א המציאה טורניר מגוחך עם שיטה לא אטרקטיבית ועוד עם שם מפוצץ כמו "גביע העולם לקבוצות".

לא הרבה חובבי ספורט מודעים לכך שהטורניר ביפן התחיל כבר לפני שבוע ועומד להסתיים במשחק הגמר ביום ראשון, בו עשויה לפגוש מנצ'סטר יונייטד (שאמורה להסתדר היום עם גמבה אוסקה היפנית) את קיטו האקוודורית זוכת גביע הליברטדורס. הנציגות מאוקיאניה (וייטקיר יונייטד ואדלייד יונייטד), אלופת אפריקה (אל אהלי המצרית) ואלופת מרכז אמריקה (פצ'וקה ממקסיקו) כבר הספיקו לעוף מבלי שכמעט איש שם לב.

בנוסף לכל המגרעות, הטורניר הזה מגיע באמצע העונה (כדי לקבוע מיהי אלופת 2008) ויוצר עומס משחקים. מנצ'סטר יונייטד היא הנפגעת העיקרית מכך, משום שבאנגליה אין פגרה בחג המולד. 

השדים האדומים יחזרו ישר למשחק הבוקסינג דיי ביום שישי מול סטוק כאשר המשחק לאחר מכן יהיה ביום שני מול בורו. במהלך ינואר ופברואר האלופה תצטרך להשלים שני משחקי בית מול ויגאן ופולהאם. חשוב לזכור שבשנת 2000 יונייטד ויתרה (!) על ההשתתפות בגביע האנגלי בשביל לצאת לטורניר שהיה אז במתכונת של בתים ובו לא זכתה.

אלכס פרגוסון, שלא ידוע כמעריץ גדול של ספ בלאטר, אמר שיונייטד תבוא בשביל לזכות והוא יעלה עם הרכב חזק. בטוח שהסקוטי רוצה עוד תואר שחסר לו ברזומה אך הודה כי עומס המשחקים מפריע והטורניר ביפן הוא החיסרון היחיד שמגיע עם הזכייה בליגת האלופות. לפחות היפנים הרוויחו ביקור של קבוצה אהודה מאוד באזור, שבדרך כלל מגיעה לאסיה במשחקי טרום העונה של יולי.

החבר'ה ממסיבות הקוקטיילים בשוויץ אולי יודעים לארגן מונדיאל, אך בכל הקשור לקבוצות הם חייבים לחשוב על פורמט אחר, אם אכן הם מעוניינים להמשיך ולקיים את הטורניר השנוי במחלוקת הזה. זה קצת מוזר להגיד את זה אבל כדאי לפיפ"א ללמוד דבר או שניים מההתנהלות של אופ"א בכל הקשור ליצירת משחקים אטרקטיביים ומושכי קהל.

עדכון: כתבה מעניינת מה'דיילי מייל' מה-29.1.09

2 thoughts on “על הטורניר הטיפשי של פיפ"א

 1. Spartan

  מענין,
  פרגוסון אמר אתמול במסיבת עיתונאים שחשוב מאוד לזכות בגביע (ולמרות שזו עצם בגרון – הערה שלי) זה בא יחד עם הזכיה בליגת האלופות והוא מוכן להשתתף בטורניר כל שנה (וזה אומר לזכות בליגת אליפות כל שנה – כאילו דה).
  פרגוסון העלה למשחק את ההרכב הכי חזק מלבד גרי נוויל באגף שגרם לפנדל בשער השני. המשחק הסתיים בתוצאה 5:3 ליונייטד ולמרות הניצחון, זה בזיון לקבל 3 שערים מכל קבוצה שהיא ואחת כמה וכמה מאוסקה.
  ואם קשר רב לענין, גרי נוויל חזר אחר לגמרי מאז הפציעה. מלבד הקושי הפיזי המובן מאליו לשחקן בן 31 הוא איבד את קור הרוח, הזריזות, ובעיקר את היכולת להתעלות על המגרעות שלו ע"י לחימה חסרת פשרות – צר לי להודות בכך אבל הוא כבר לא מגן/בלם בסטנדרט של היונייטד – כמה מצער.

 2. בני גלובינסקי

  נוויל כרגע המגן הימני השלישי וטוב שכך. רפאל ימשיך לפתוח ובראון פצוע. כל קריירה מגיעה בסוף לסיומה וגם נוויל מבין שכבר נגמר לו הסוס.

  ראיתי את המשחק והוא היה קצבי וטוב. ההגנה קיבלה שלוש אבל המשחק עצמו היה רב אירועים והיה יכול להיגמר גם ב-9:5 ליונייטד. יום ראשון גמר מול קיטו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.