אין קליטה אצל אריקסון

בניגוד לנבחרת ישראל, נבחרת מקסיקו מנסה לבנות תשתית לטווח ארוך ולהצעיד את החבר'ה ממרכז אמריקה קדימה. בדומה לנבחרת ישראל, זה מתפרק לה בין הידיים והעלייה למונדיאל מתרחקת.
עד היום למקסיקו לא הייתה בעיה ממשית לעלות למונדיאל ושלטה עם ארה"ב בבית המרכז אמריקאי על שלל שלביו. בתחילת אפריל 2009 היא מוצאת את עצמה מתחת להונדורס וקוסטה ריקה עם סיכוי לא רע ללכת להצלבה מול נבחרת דרום אמריקאית שזה לא תענוג כל כך גדול.
במקסיקו תמיד היה פוטנציאל. במונדיאל 98' הם אפילו הובילו על גרמניה בשמינית הגמר ולא היו רחוקים מלהדיח אותה. בקיץ האחרון הם מינו את סוון יוראן אריקסון מתוך מחשבה עתידית של הובלת הנבחרת לגבהים חדשים. מה שהוביל למחשבה הם שלושה כוכבים צעירים שאמורים להיות הלהיט של הירוקים במונדיאל 2014: קרלוס ולה, ג'ובאני דוס סנטוס ואנדרס גוורדאדו.
ההווה כאמור מטריד את מקסיקו הרבה יותר ועד 2014 הם צריכים לדאוג קודם כל לעלות ל-2010. אולי חבייר אגירה המקסיקני שפוטר מאתלטיקו מדריד יצליח במשימה. אריקסון החזיק שם פחות משנה. מצד אחד, מה שזוכרים לשבדי באנגליה זה בעיקר את פרשיות האהבים במסדרונות ההתאחדות. בראייה כוללת של 6 שנותיו בממלכה הוא לא נחשב מהמצליחים.
מצד שני, יש לו מזל שמיד אחריו הגיע סטיב מקלארן ועד היום מלקקים את הפצעים ומנסים לתקן את הנזק שהשאיר אחריו, כך שאריקסון לא נראה כל כך גרוע בדיעבד. כעת השבדי יחפש עבודה חדשה באנגליה כשפורטסמות' תשמח לקלוט אותו לאחר שתישאר בליגה ותימכר לבעלים חדשים בסכום מקוצץ.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.