"באנגליה זה לא היה קורה"

מלעיזי הכדורגל הישראלי נוהגים להשתמש בביטוי "באנגליה זה לא היה קורה". נכון, ממלכת לוזון רחוקה מלהיות מושלמת וכאשר יתחילו לחתוך נקודות באמצע העונה לא יהיה מנוס מ"לברך" את הבנקאי ממלאבס. אנגליה מוכיחה אמנם מדי סוף שבוע שיש לה את הליגה הטובה בעולם וגם הנבחרת התאוששה פלאים אך ההתנהלות במקרים רבים לא עולה בקנה אחד עם התדמית הטובה שנוצרה מאז הקמת הפרמייר-ליג.

המשחק בין אנגליה ואוקראינה שיתקיים בקייב ביום שבת ישודר רק באינטרנט. מי שהייתה אמורה לשדר במקור את המשחק זו רשת סטנטה שקרסה לפני מספר חודשים והזכויות הועברו לחברה אינטרנטית שתגבה 5 פאונד מממהרי רכישה ו-12 פאונד ממי שיחליט לצפות רק ביום המשחק. גולשי האינטרנט ייזכו אפילו לדברי החוכמה של סוון גוראן אריקסון המהולל מנוטס קאונטי.

אנגליה כבר העפילה למונדיאל ורשתות הטלוויזיה מרשות לעצמן לנוח על זרי הדפנה. בתקופת קאפלו אין מתח עד הרגע האחרון כמו אצל הפלופ מקלארן שלפחות השיג אחוזי רייטינג גבוהים ואומה שלמה שצחקה על המטרייה שלו. ביוני כבר יהיו שידורים מלאים של כל המשחקים בגביע העולם. משבר כלכלי? סתם אדישות? בכל מקרה, אוהדי הנבחרת כועסים שג'רארד, טרי ושאר החברים לא יתרוצצו להם על המרקע ביום שבת.

ואם כבר "באנגליה זה לא היה קורה", זה הזמן להיזכר בעוד כמה מקרים שמתרחשים גם בממלכה הקסומה:
תקלות בשידור: נפוץ במיוחד בערוץ הראשון של רשות השידור אך לא רק. צופים רבים פיספסו את שער הניצחון של דן גוסלינג מאברטון מול ליברפול בגביע.
פריצת אוהדים למגרש: אוהדי בית"ר ירושלים זכו לגינוי (ובצדק) על פריצתם למגרש. האוהדים של ווסטהאם ומילוול לא הוסיפו כבוד לאף אחד כשעשו ברדק במשחק ביניהן בגביע הליגה בחודש שעבר.
קורבנות של אלימות ספורט: כרגע אני יכול להיזכר ביורם גליצנשטיין, אדהם שביטה ואמיר רנד. הכמות עדיין לא מגיעה ל-96 אוהדי ליברפול שנהרגו באסון הילסבורו. למרות המקרים המזעזעים שקרו בישראל, אף אוהד לא נהרג כאן על בסיס קבוע כמו בסרביה, ברזיל ועוד שלל מדינות.

2 thoughts on “"באנגליה זה לא היה קורה"

  1. Mr Kate

    המשחק פתוח רק לתושבי אנגליה? אולי שווה להפוך את זה לקבוע, וככה תושבי כל העולם(עם חיבור לרשת) יוכלו להנות מג'רארד וחברים.

  2. בני גלובינסקי

    בשביל תושבי שאר העולם המציאו את השידורים הפיראטיים ברשת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.