בן סהר לאן?

ביוני 2006 החליטה צ'לסי, אלופת אנגליה דאז, לרכוש שחקן ישראלי צעיר: בן סהר שמו. מאותו יום השתנו הרבה דברים בממלכה: צ'לסי כבר לא אלופה, מוריניו עזב את סטמפורד ברידג' והכשרון מהפועל תל-אביב טרם הותיר חותם כלשהו בליגה האנגלית.

אמנם סהר כבר כבש אצל דרור קשטן במדים הלאומיים של ישראל, אבל ההתנהלות שלו ברמה הקבוצתית מוזרה ולא נכונה לדעתי. בתחילת העונה הבאה סהר יהיה בן 20. זהו גיל צעיר ובו זמנית זה גיל שצריך להתחיל לדעת לאן הקריירה הולכת – במיוחד ברמות הגבוהות.
עד עתה סהר רשם דקות בודדות במדי צ'לסי תחת מוריניו, פחות מעשרה משחקים בק.פ.ר בעונה שעברה וכבש שלושה שערים בינשופים של שפילד וונסדיי. העונה הוא לא מקבל הזדמנות במדי פורטסמות', שהייתה מספיק הוגנת לומר לשחקן שהוא לא מתאים ("הוא לא ברמה שלנו"). סהר יחזור בסוף החודש לצ'לסי, שם לא יקבל דקות בוודאות ועליו להתחיל לתכנן את המשך הקריירה שלו בתבונה.
שחקנים צעירים ומבטיחים בני גילו של סהר מתחילים לקצור פירות. רודריגו פוסבון ממנצ'סטר יונייטד מקבל דקות בגביע הליגה ומרשים בקבוצת המילואים. תיאו וולקוט מארסנל כבש שלושער במדי אנגליה מול קרואטיה ונחשב לצעיר הכי מבטיח של התותחנים. 
סקוט סינקלייר, שהיה עם סהר באקדמיה של צ'לסי, היה גם כן בתקופות השאלה וחזר לצ'לסי. ג'ובאני דוס סנטוס עבר לטוטנהאם בתיווכו של פיני זהבי ונפצע בצורה לא קלה. אלשנדרה פאטו, גם הוא בן 20, הוא החלוץ הפותח של מילאן ושחקן החוד העתידי של נבחרת הסלסאו.
כדי לא לבזבז שנים יקרות ומעצבות בקריירה סהר צריך לבחור, בעזרת העצות הנכונות והקשרים המתאימים, קבוצה בה ישחק באופן קבוע ויבטא את כשרונו שלא מוטל בספק. סהר צריך לשקול בכובד ראש חזרה לליגה השנייה באנגליה פעם נוספת, אך במדי קבוצה בה יהיה חלוץ מוביל ויקבל דקות רבות. חזרה לישראל לא תועיל לשחקן, ראו דוגמת עומר פרץ שהיה באקדמיה של שטרסבורג והתדרדר עם חזרתו.
קבוצות כמו דרבי קאונטי, קריסטל פאלאס או ווטפורד עשויות להתאים לסהר כי הכי חשוב עבורו לצבור דקות ולא להתבזבז על הספסל. אם אין ברירה הישראלי יכול לחזור לצ'לסי ולשחק בקביעות בקבוצת המילואים – העיקר לשחק במסגרת תחרותית מדי שבוע. אין ספק שמבחינת פוטנציאל הוא יכול להגיע רחוק מבניון, אך אם ימשיך להתנהל בצורה הנוכחית יסיים כמו עמוס סאסי ושלומי דהאן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.