ברבא-טוב?

עיתון "השמש" היוצא לאור בלונדון פרסם היום שדימיטאר ברבאטוב יעבור בתוך 48 שעות למנצ'סטר יונייטד. אם אכן ההעברה תתבצע והבולגרי יעבור לאולד טראפורד, זה יפתור לשדים האדומים הרבה בעיות שהיו עשויות להיווצר במהלך המאבק לשמירת התארים:

1. חוסר בחלוץ מטרה קלאסי – אולי פרגוסון לא יודה בזה, אבל מאז מכירת ואן ניסטלרוי הוא נאלץ לאלתר יותר מדי פעמים. אז נכון שמאז שההולנדי המעופף הלך יונייטד זכתה בשתי אליפויות וצ'מפיונס ליג, אבל הסתמכה על רונאלדו כחלוץ במשחקים רבים. זה לא פסול אך יכול להיווצר מצב שזה לא יעבוד מה גם שסביר להניח שזו העונה האחרונה של רונאלדו במדים האדומים.

חלוץ מטרה סקורר כמו ברבאטוב יפתח לפרגוסון אופציות משחק שלא היו לו בלעדיו. המנג'ר הסקוטי הודה שהוא עשוי למצוא לויין רוני תיפקוד חדש – למשל על הקו. בתחילת 2007 פרגוסון הבריק עם ההבאה של לארסון, ב-2008 הוא השתמש עם רונאלדו כחלוץ וב-2009 ברבאטוב עשוי להתגלות כמפציץ האולטימטיבי שיונייטד חיפשה.

2. פציעות והרחקות – אמנם ויין רוני היה פצוע לשתי תקופות לא קצרות בעונה שעברה, אבל חוץ ממנו השחקנים המרכזיים בסגל לא הורחקו או נפצעו יותר מדי. לאחר העברת ברבאטוב יהיה אפשר לשחרר את סאהה (כדי לתת לברבאטוב את החולצה מספר 9) ויחד עם מאנושו ליצור סגל התקפי מכובד וראוי שיכול לרוץ בכל המסגרות ולחלק את העומס שווה בשווה.

יונייטד תתחיל את העונה עם רונאלדו פצוע, רוני מחלים ממחלה לא סימפטית, נאני מושעה ואנדרסון באולימפיאדה. הצבה של טבס וברבאטוב בחוד עשויה לתת זריקת מרץ רצינית ופתיחה ברגל ימין של העונה הקרובה שתתחיל כבר ביום ראשון מול ניוקאסל.

3. קיפאון בסגל – קבוצה חייבת לדעת להזרים דם חדש מדי עונה כדי לשמור על תחרות טבעית בין השחקנים. התחלת העונה ללא רכש חדש עלולה להשפיע על השחקנים ברמה המנטלית. הם חייבים לדעת שמקומם בהרכב אינו מובטח ותמיד יש מישהו שמאיים על דקות המשחק שלהם. יש לי הרושם שרוני הבין שהוא אינו בר-תחליף בחוד וסיפק בעונה האחרונה הרבה פחות ממאה אחוז מיכולתו.


אם ישאלו את דוייט יורק או אנדי קול הם כנראה יספרו שבכל פעם שראו את סולשיאר מתחמם על הקו הם העלו את הרמה שלהם בעוד כמה דרגות רק כדי לא להתחלף. זו תרומה לא קטנה שאפשר לזקוף לזכות הסופר-סאב הנורבגי.

יונייטד עומדת להוציא השנה על העברות כ-60 מיליון פאונד (כולל המעבר של הקבוע של טבס) והיא עושה זאת בעמדה שהכי חשובה לה לשדרוג. השוער וההגנה כמעט מושלמים ומתפקדים מצויין. הקישור מפוצץ בשחקנים טובים מאוד ורק צריך לבחור את מי להרכיב. החוד לוקה בחסר עם סאהה הפצוע התמידי ומעבר של ברבאטוב יכול להשלים את הפאזל בדרך לעוד עונה מוצלחת.

One thought on “ברבא-טוב?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.