גאלאס OUT, פברגאס IN

ארסן ונגר ממשיך להיות אמיץ, ואולי בעצם לא הייתה לו ברירה. ההדחה של ויליאם גאלאס מתפקיד הקפטן של ארסנל והעברת הסרט אל ססק פברגאס היא החלטה אמיצה וחשובה עבור המועדון מצפון לונדון.

לכולם היה ברור שההתבטאויות של גאלאס לא ראויות – לא בתור שחקן במועדון שמכבד את עמיתיו ועל אחת כמה וכמה בתור קפטן של קבוצת עילית. ונגר היה עד לרגע המפנה של התותחנים בעונה שעברה מול ברמינגהאם בחודש פברואר. כבר אז עלו כמה סימני שאלה גדולים לגבי תפקודו של גאלאס כקפטן. במקום לעודד את השחקנים אחרי תיקו מאכזב שהתווסף לפציעה הקשה של אדוארדו, גאלאס נשכב על הדשא בכניעה מוחלטת שסימנה את כל החודשים שבאו לאחר מכן. ארסנל הייתה בפור של 5 נקודות בפסגה וסיימה את העונה רק במקום השלישי.
אני לא חושב שונגר התלבט הרבה למי להעביר את סרט הקפטן. הוא היה יכול לתת את התפקיד לקולו טורה, אבל הוא מסמל את ארסנל "הישנה", זו שהמנג'ר הצרפתי מנסה קצת להתנער ממנה. הוא נתן את התפקיד החשוב לפברגאס, כי מבחינת ונגר פברגאס מסמל את כל מה שטוב בארסנל המתחדשת: רעב להישגים, רעננות, נמרצות והסתגלות לשיטת המשחק המהיר.
זה נכון שחוסר הניסיון עולה להם בנקודות והם נמצאים בתקופה לא קלה. בעונה שעברה הם רשמו 3 הפסדים בליגה והעונה יש להם כבר 5 הפסדים בנובמבר. למרות כל זאת, ההתעקשות על דרך מסוימת היא שעושה את ונגר לייחודי בתחומו ולא סתם הוזכר כמי שמבוקש על ידי ריאל מדריד לעונה הבאה. הלבנים יכולים לשכוח ממנו כי ונגר בנה פרוייקט והוא רוצה לראות את הפירות גם אם הם לא הבשילו מאז שהחל תהליך הבנייה.

One thought on “גאלאס OUT, פברגאס IN

  1. Anonymous

    באמת החלטה טובה.
    עכשיו יש תחושה שארסנל היא קבוצה צעירה וגאלאס כבר נמאס מזמן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.