הבלוג גאה להציג: כך תעצרו את ברצלונה

צ'לסי הקשיבי הקשיבי! לאחר צפייה של שעות על גבי שעות מתחילת העונה בקבוצת הפאר ברצלונה, הבלוג גאה להסיק מסקנות ולייעץ לכחולים איך יהיה ניתן לעצור את האימפריה של גוארדיולה.

1. קרלס פויול – הקפטן של ברצלונה הוא דמות הירואית וחשובה. בנוסף הוא מנהיג דומיננטי ומוערך על ידי חבריו. יש רק בעיה אחת: פויול לא מתקרב אפילו לרמה של בלמי העל ביבשת. המתולתל בעל התסרוקת הארכאית הוא שחקן הגנה מהסוג הישן במובן הנגטיבי של המילה. בדומה לאריק בנאדו, קל להפעיל עליו לחץ והוא נוטה להעיף כדורים ליציע בסיטונות.
2. ויקטור ואלדס – מבין כל השוערים של קבוצות העילית באירופה הוא החלש מכולם. אפילו בן ארצו אלמוניה השתפר בעונות האחרונות ועקף את ואלדס כמעט בכל פרמטר. השוער המקומי זוכה לקרדיט מעצם היותו יליד המועדון ובפועל מרבה לעשות שטויות שלרוב לא מנוצלות על ידי היריבות.
3. דני אלבס – שחקן ענק אבל….. הרבה פעמים שוכח שהוא מגן, עולה ללא אחריות ולא חוזר להגנה בזמן. מתפרצת אחת בהנהגת למפארד וקאלו תוך ניצול חור שהשאיר באגף ימין יכולה להסתיים ברשת. 
4. ליונל מסי – הארגנטינאי שיזכה בעוד 8 חודשים בכדור הזהב עושה העונה הכול נכון ועדיין יש לו נקודות תורפה. מכיוון שמסי ממגנט לעצמו את הכדור לרגל אסור להיצמד אליו ולכן המגן השמאלי (קול ביום שלישי) צריך לתת לו את המרווח. בו זמנית צריך להגיע קשר אחורי שיסגור את כיוון התנועה המשוער של הגמד. אם זה לא עובד יש לעבור לאוקסימורון שנקרא אגרסיביות מעודנת כלומר להיכנס לו באמ-אמא של הרגל. עדיף בעיטות חופשיות ו-5 צהובים מאשר מסי בתוך הרחבה.
5. פפ גוארדיולה – קשור באופן ישיר לסעיף הקודם. בגלל חוסר ניסיונו של המאמן אפשר להוציא אותו בקלות משלוותו עם מעט פרובוקציות כמו שהיה נגד באיירן מינכן. קצת אלימות מבוקרת על מסי וגוארדיולה עשוי לצאת מכליו ולערער קצת את אי היציבות בו שוחה ברצלונה.
ועוד משהו: בניגוד לאופוריה הכלל יבשתית הרובצת בכיוון ברצלונה, אני רוצה בכל ליבי שהם לא יזכו בגביע עם האוזניים הגדולות. זכייה של אחת מ-3 האנגליות תהיה מספקת הרבה יותר. 

3 thoughts on “הבלוג גאה להציג: כך תעצרו את ברצלונה

  1. achichi

    אזכיר שאשלי קול היה הראשון שביטל את כריסטיאנו רונאלדו למשחק שלם, ביורו 2004.

  2. בני גלובינסקי

    הסאגה של קול ורונאלדו ארוכה עוד מימי ארסנל, דרך נבחרת אנגליה עד צ'לסי. השאלה אם מסי זה סיפור שונה. לפני שקול עבר לצ'לסי הכחולים שלחו את דל הורנו כדי לפרק לארגנטינאי את הברך. מעניין מה השיטות שהם ינסו מחר.

  3. בני גלובינסקי

    תיקון קטן: אשלי קול מושעה מהמשחק. בוסינגווה יחליפו כמגן שמאלי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.