הדיבר השני

לֹא-תַעֲשֶׂה לְךָ פֶסֶל, וְכָל-תְּמוּנָה, אֲשֶׁר בַּשָּׁמַיִם מִמַּעַל, וַאֲשֶׁר בָּאָרֶץ מִתָּחַת וַאֲשֶׁר בַּמַּיִם, מִתַּחַת לָאָרֶץ. (שמות כ', פסוק ג')

מועדון הכדורגל של מנצ'סטר יונייטד עבר על עשרת הדיברות. לא על כולם כמובן. הוא לא נאף – למרות שמעשה נאיפה הביא לעזיבתו של אריק קאנטונה את לידס לאחר שנחשד כי הוא מנהל רומן עם אשתו של לי צ'פמן והשאר היסטוריה. הוא לא רצח – למרות שהנעל לגבה של דיוויד בקהאם הייתה ניסיון לרצח. הוא לא גנב – טוב בסדר, 1.2 מיליון על קאנטונה זו אכן גניבה.

העבירה החמורה ביותר היא על הדיבר השני. אם יש אלוהים, כנראה שהוא רחמן או שהוא פשוט עבר למחנה השדים האדומים. כי ב-1958 הוא לא היה או שפשוט לא שם לב למינכן באותו פברואר ארור. קצת מוזר אמנם שיש פסל באולד טראפורד של אדם ששיחק גם במנצ'סטר סיטי ועוד יותר גרוע בליברפול אך ללא ספק זה האיש ששינה את היסטוריית המועדון והפך אותו למה שהוא.
ברבות הימים יונייטד המשיכה לחטוא והוסיפה את פסל השילוש הקדוש של ג'ורג' בסט, בובי צ'רלטון ודניס לאו. מן הסתם גם פסל של אלכס פרגוסון יופיע שם ביום מן הימים. פסל של כריסטיאנו רונאלדו, ויין רוני וקרלוס טבס לא נראה באופק. משהו במציאות הנוכחית הופכת אותה לפחות מיתולוגית ואלמותית.
גם את ליברפול יש להעניש בחומרה בעוון אותה עבירה על הדיבר השני. החבר'ה ממרסיסייד הציבו במבואות אנפילד את פסלו של ביל שנקלי הענק. למרות זאת, את ליברפול אסור להעניש משום שסבלה משלושה אסונות שמתחילים באות ה' – הייזל הילסבורו והוייה.

2 thoughts on “הדיבר השני

  1. יובל

    אלה שני המועדונים היחידים באנגליה שפסלים של שחקני עבר גדולים (או דמויות משמעותיות אחרות בתולדות המועדון) מעטרים את הכניסה לאיצטדיוניהם?

    ואחלה פוסט, באמת נהנתי.
    אבל קצת צרם לי שכתבת שאלוהים לא היה במינכן ב-1958, דווקא מינכן שאלוהים היה קצת יותר חסר בה עשור וחצי-שני עשורים וחצי לפני כן…. אפילו שזה לא קשור לכדורגל.

  2. בני גלובינסקי

    אני יודע שיש פסל די חדש של בריאן קלאף בפרייד פארק, האיצטדיון של דרבי קאונטי (אחלה איצטדיון דרך אגב). יש גם בנוטינגהאם ובמידלסבורו פסלים נוספים של אותו מאמן אגדי אבל לא באיצטדיונים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.