היוונים יכולים לישון בשקט

אם מישהו רצה לקבל אינדיקציה לגבי מצבה של נבחרת ישראל לקראת המשחק מול יוון בסוף החודש, הוא היה צריך לצפות במשחק של ליברפול מול סנדרלנד. די נדיר ששני ישראלים פותחים בליגה האנגלית ולכן היה מעניין לאבחן את היכולות של יוסי בניון וטל בן-חיים.

בניון, הקפטן והשחקן הטוב ביותר של נבחרת ישראל, נמצא בפריחה. לא רק שהישראלי הבקיע, אלא נתן משחק מלא ביטחון שמצטרף לרצף של משחקים טובים. עד כאן הבשורות הטובות. הבשורות הרעות מבחינת דרור קשטן – בניון נמצא בעשר דרגות מעל שאר שחקני הנבחרת. למזלו הרע של מאמן נבחרת הכחול-לבן הוא צריך להרכיב עוד 10 ליד היהלום מדימונה.
טל בן-חיים לא הצליח להזכיר אפילו שמץ מהיכולת הטובה שאפיינה אותו בבולטון. אפשר לזקוף כמה נסיבות מקלות כי הישראלי שיחק כמגן ימני, תפקיד שלא מתאים לו בעליל וסנדרלנד עושה טעות שהוא לא מתופקד כבלם. אלברט ריירה, שלא נמצא בכושר הכי טוב בעולם, הצליח לסחרר אותו כמה פעמים ושני השערים של ליברפול אכן הגיעו מאגף ימין.
נבחרת ישראל תוכל לעלות למונדיאל/יורו רק אם 8 שחקנים ומעלה בהרכבה ישחקו בליגות אירופאיות. אני לא מדבר על שחקני ספסל בליגה הפלמית. צריך להבדיל בין שחקן כמו אליניב ברדה שעשה קפיצת מדרגה בחו"ל לבין אלברמן וקולאוטי שלא צוברים הרבה מוניטין בגרמניה.
ברגע שעשרה שחקנים ישראלים יהיו שחקני מפתח בליגות טובות באירופה, הסיכוי של ישראל לעשות משהו חיובי יגדל ויקבל מימדים ריאליים. עד אז נבחרת יוון יכולה להירגע ואבי לוזון יכול להמשיך למכור לנו שעולים למונדיאל. העיקר שקשטן מאמין בזה… 

2 thoughts on “היוונים יכולים לישון בשקט

  1. בני גלובינסקי

    כנראה שבאף קמפיין אי אפשר לעצור את האופוריה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.