הכהן הגדול


למורת רוחה של הפרובינציה הישראלית, הכהן הטוב ביותר בחודשים האחרונים באנגליה הוא לא תמיר אלא כריס, שמשחק בנוטינגהאם פורסט מליגת המשנה. הקבוצה של רובין הוד נמצאת במקום השני והיא בעמדה מצויינת לחזור לפרמיירליג לאחר עשר שנים בהם בילתה בליגה השנייה והשלישית.

העבר של נוטינגהאם פורסט מפואר הרבה יותר מההווה. תראו לי עוד קבוצה שיש לה יותר גביעי אירופה (2) מאליפויות מקומיות (1). פורסט עלתה ליגה בעונת 76/77 ואת האליפות היחידה שלה לקחה כעולה חדשה, בעונת 77/78 עם בריאן קלאף על הקווים. המנג'ר האגדי זכה עם הקבוצה בגביע אירופה לאלופות ב-79' עם 0:1 על מאלמו בגמר. פורסט לא הצליחה לקחת אליפות באותה עונה אך בתור מחזיקת הגביע השתתפה במפעל גם בעונה הבאה ולקחה אותו גם ב-80' עם עוד 0:1 קטן בגמר, הפעם על המבורג.

זמן רב חלף ונוטינגהם ירדה ב-99' לליגת המשנה ומאז לא חזרה לליגה הבכירה. נייג'ל קלאף, הבן של, מאמן את היריבה השנואה דרבי קאונטי ובילי דיוויס הסקוטי (שהגיע מדרבי) מאמן את נוטינגהאם פורסט. אחד מהאחראים לתחייתה של פורסט העונה הוא כריס כהן, שנולד לפני 23 שנים בנוריץ'.

כהן הצעיר החל את דרכו בווסטהאם, שם שולב בעיקר כמגן שמאלי אך לא מצא את מקומו במדי הפטישים. את הרנסאנס של הקריירה כהן עשה ביאוביל הקטנה מהליגה השלישית שם שיחק כקשר ונקנה ב-2007 על ידי נוטינגהאם פורסט תמורת 1.2 מיליון פאונד.

כהן התברג אט-אט בהרכב והפך לשחקן חשוב ומשפיע. לפני יומיים פורסט ניצחה 0:1 את מידלסברו משער של כהן, מה שהגביר את השאיפות של האדומים לסיים במקום השני המוביל לעלייה אוטומטית לפרמיירליג ולא להסתבך עם הפלייאוף הקשה. תמיר כהן פתח טוב את העונה אבל כמעט לא משחק תחת אואן קוייל ועשוי לרדת ליגה עם בולטון. כהן השני, כריס, עומד לעלות ליגה והחמיץ רק משחק אחד מתחילת העונה. המסקנה מתבקשת – כריס כהן לנבחרת ישראל!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.