המקרה המוזר של הכלב בשעת גמר מונדיאל

9 ביולי 2006. היום הלך והתקדם לקראת 21:00 בערב, השיא של הקיץ (עוד לפני שידענו על מלחמת לבנון השנייה). צרפת מול איטליה בגמר המונדיאל. ב-19:30 החלו להישמע צרחות מכיוון הסלון: "אהה.. אהה… אההה". הייתה זו ג'וקר, הפודלית האפורה שנאנקה מכאבים והצביעה על האוזן.

מה עושים במצב כזה? בעוד שעה וחצי יובילו זידאן וקנבארו את הנבחרות לכר הדשא המטופח בברלין. הצרחות נמשכו. אין ברירה – נוסעים לווטרינר.

השעון המשיך לתקתק, הווטרינר קיבל אותנו ואיבחן: "נכנס לה משהו לאוזן, צריך להוציא את החפץ הזר בהרדמה מלאה". הרדמה מלאה? היו נבחרות שהרדימו אותנו במהלך הטורניר, אבל את הגמר אצטרך לראות! זה אירוע של פעם בארבע שנים!

המחשבות הפסימיות החלו להציף את ראשי וניסיתי לגייס את הידע שלי כדי להתעודד. איטלקים זה קטנצ'יו, בריח, הם המציאו את הבונקר בעצם. לא יהיו שערים, לפחות לא בהתחלה. רגע, אבל יש לצרפת את זידאן. הוא כבש צמד נגיחות בגמר מול ברזיל, מה הסיכוי שלא יבקיע? בטוח שגם כאן הוא יראה שהוא יודע לנגוח.

בעודי מתרכז במחשבות אנוכיות עליי ועל סיכויי לצפות בגמר, ג'וקר נכנסה אל חדר הניתוח. אחרי כ-40 דקות מורטות עצבים הקוץ הטורדני הוצא מן האוזן והגברת האפורה עדיין ישנה. מחכים שתתעורר. אני מציץ בשעון ומקווה שמישהו בברלין יבין אותי ולא יתחילו בלעדיי. ג'וקר עשתה סימנים ראשונים של פקיחת עיניים. הוקל לה. אמרתי לה שהכל בסדר עכשיו ושלמיטב ידיעתי הפודלים הגיעו מגרמניה ועברו גם דרך צרפת. אז גם לה יש אינטרס להגיע בזמן למשחק.

נכנסנו לאוטו והזמן המשיך לדחוק. הנסיעה, שבדרך הלוך נראתה לא ארוכה במיוחד, הייתה כמו נצח בדרך חזרה. "אנחנו נספיק", אמרתי לה. היא החזירה לי מבט + נביחה: "אל תדאג". והסוף? סוף טוב. את ההמנונים פספסנו אבל הצלחנו להגיע לדלת ב-20:59. אליסונדו הארגנטינאי שרק והגמר יצא לדרך. הסתכלתי על ג'וקר במבט קורן, היא רק רצתה לנשנש משהו. שעתיים לאחר מכן זידאן נגח, לא בכדור, אלא במטראצי. גרוסו כבש את הפנדל המנצח. ג'וקר ואני ידענו שאת הניצחון הקטן שלנו, השגנו קצת לפני כן.

מוקדש לזכרה של ג'וקר (1997-2009)

DSCN0680

 

2 thoughts on “המקרה המוזר של הכלב בשעת גמר מונדיאל

  1. דורית גלובינסקי

    גדול!! כמה צחקתי…כמה התרגשתי!! איזו
    אחריות!! נשמה טובה אתה וכייף לקרוא מה שאתה כותב. בכזאת שנינות והומור.
    נזכור את ג'וקר הפודלית החמודה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.