הפציעה של פברגאס

העונה של ארסנל הסתיימה אתמול, עם הבשורה על הפציעה ארוכת-הטווח של ססק פברגאס. נכון שזו קביעה חמורה ואולי אף נמהרת אבל קשה לראות התותחנים יוצאים מעסק הביש הזה.

גם ללא הפציעה של הספרדי, העונה של ארסן ונגר וקבוצתו לא ממריאה. חמישה הפסדים עוד לפני 2009 לא מבשרים טובות ליושבי איצטדיון האמירויות. ארסנל יכולה לשאוב עידוד מכך שעד עכשיו שאר הקבוצות שמעליה מאבדות נקודות יותר מבשנים שעברו.
ונגר אמר שאפשר השנה לקחת אליפות עם 80 נקודות. אחרי כמעט חצי דרך יש לו רק 31 נקודות והוא צריך להתארח באנפילד ובאולד טראפורד. יכול באמת להיות שהעונה האליפות תוכרע בפחות נקודות אבל בכלל לא בטוח שארסנל תגיע למכסה הדרושה. קודם עליה להתרכז בהשגת המקום הרביעי עם משחק קריטי ביום שישי מול אסטון וילה.
גם רכש מאסיבי עשוי לא להספיק כי בארסנל שמים דגש על התלכיד הקבוצתי ולוקח זמן למצוא את הדבק. הגיע הזמן שארסנל תקנה שחקנים עם יותר מוניטין כדי להתחיל ולזכות שוב בתארים (תואר אחרון: גביע אנגלי ב-2005). בכל 12 שנותיו בארסנל ונגר לא מיהר לשפוך כסף למרות טענות מצד ההנהלה שהפנקס פתוח. רכש השיא של המנג'ר הוא חוסה אנטוניו רייס שנרכש ב-17 מיליון פאונד.
ונגר אף פעם לא הסתיר את חלומו לזכות בליגת האלופות. במצב הנוכחי, כשמרכז המגרש מופקד בידי דנילסון וסונג ארסנל עשויה לעבור את רומא אבל לא יותר מזה. פברגאס, גם בעונה לא מבריקה, דאג לסדר במשחק והפציעה שלו הוציאה את העוקץ מהקישור – החוליה שאמורה להיות החזקה ביותר במערך. עם הגנה פגיעה (21 שערים ב-18 משחקים) וחוד שתלוי רק ברובין ואן פרסי, כל שנותר לארסנל זה להתחיל לתכנן את עונת 2009/2010. 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.