הקרב על בריטניה ועל הצ'מפיונס

מישל פלאטיני דפק את ליגת האלופות. הצרפתי בא עם הרבה כוונות טובות וגם עם אג'נדה מוצהרת לקדם את הקטנות שגם עזרו בבחירתו. קצת דומה למה שאבי לוזון (חבר אופ"א בעצמו) ושטרן חלובה עשו לליגה. מצ'פרים את הקטנות תמורת תמיכה לא מסויגת.

פלאטיני הצליח לפייס המעצמות הגדולות ופירק את ה-G14 שאיים על אופ"א. יכול להיות שהם יתמרדו מחדש לאור העונה הקרובה בליגת האלופות, שתכלול לא מעט קבוצות בינוניות ומטה. בגלל השיטה החדשה ארסנל תתמודד מול סלטיק ב"קרב על בריטניה" ועל העלייה לצ'מפיונס בעוד לבסקי סופיה ודברצן הקיקיוניות יתמודדו על אותה משבצת של קבוצות הפאר הבריטיות.
במקום לקבל סינדרלות נחמדות כמו אנורתוזיס ובוריסוב בשנה שעברה פלאטיני החליט לשלש ולרבע את מספר הקבוצות החלשות ולתת להם יותר ייצוג ויותר תמיכה עתידית בשבילו. למרות שהוא ידע לבעוט בה מצוין, פלאטיני יורה לעצמו ברגל ולא יקח הרבה זמן עד שהקבוצות הגדולות יתקוממו שוב נגד אופ"א.
לא נראה לי שתהיה בקרוב ליגה אירופית במקום הליגות המקומיות אבל קברניטי ה-G14 ז"ל ידרשו תשובות מהנשיא ולא תהיה לו ברירה אלא לספק להם הסברים משכנעים. ברור שלמדינה כמו ישראל זה טוב ומכבי חיפה עשויה להינות מהמחדל הזה. הרי ליגת האלופות אצלה חייבת לעבור דרך אוסטריה.

2 thoughts on “הקרב על בריטניה ועל הצ'מפיונס

  1. בני גלובינסקי

    האופציה הראשונה נראית לי יותר הגיונית. רוב הקבוצות די נבהלו מהסכומים שפיזר וחלק אף נהנו לקבל אותם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.