השיטה של פרגי

עיתוי הוא דבר חשוב בכדורגל וזה לא חדש. לסר אלכס פרגוסון יש שיטה קבועה לפני משחקים מסוימים והוא לא מהסס להשתמש בה. לכן, לא הופתעתי כשקראתי היום שמנג'ר היונייטד שוקל חזרה אפשרית של ג'וזפה רוסי למנצ'סטר יונייטד.

החלוץ האיטלקי קטן-הקומה שנולד בניו ג'רזי, לא קיבל הרבה הזדמנויות באולד טראפורד ונמכר לויאריאל בקיץ 2007 כדי לקבל הזדמנות בהרכב הראשון. רוסי נחשב להצלחה עד עכשיו במדי הצוללת הצהובה שסיימה בעונה שעברה במקום השני בליגה הספרדית. יונייטד הכניסה בחוזה המכירה סעיף בו היא יכולה לקנות חזרה את החלוץ, כמובן בסכום הרבה יותר גדול מאשר מכרה אותו (6.5 מיליון פאונד).
יכול להיות שפרגי מעוניין באמת ובתמים להחזיר את רוסי ("הוא שחקן מצויין") אבל יש לשים לב לעיתוי – יומיים לפני המפגש בין יונייטד לויאריאל במדריגל. במפגש הראשון בין שתי הקבוצות בספטמבר, רוסי היה פצוע ולא שיחק. יש להניח שההצהרה הזו של פרגי הייתה באה כבר אז, אם אכן רוסי היה משחק.
זה לא חדש אצל המנג'ר הממולח ויש כמה דוגמאות מהעונה שעברה: לפני המפגשים מול ליון בשמינית גמר ליגת האלופות, יונייטד הביעה עניין לא מבוטל בקרים בנזמה. זו דוגמא שעוד נשמעת הגיונית בשל יכולתו המצויינת של הצרפתי, אך לקראת סוף העונה השדים האדומים התעניינו בדין אשטון לפני המשחק מול ווסטהאם ובפלסיוס ו-ולנסיה לפני משחק האליפות מול וויגאן.
השיטה לא בלעדית לפרגוסון וגם לא מביאה יותר מדי נזק או תועלת אך שווה לשים לב אליה. יש הבדל גדול בין ההצהרות האלה לבין דיבורים עם שחקנים מאחורי הגב של הקבוצות כמו במקרה של אשלי קול או פיליפ מקסה. לכל היותר אפשר להתייחס לשיטה כמסריחה אך כשרה בדיוק כמו המבורגר של מקדונלדס בישראל.

2 thoughts on “השיטה של פרגי

  1. רונן דורפן

    בני – השיטה הזו של פרגי היא אכן קבועה. אבל יש נסיבות מקלות. לפני משחקי ליגת אלופות יש מסיבות עיתונאים גדולות מאד. במסיבות העיתונאים הללו העיתונאים שמסקרים את היריבה של יונייטד תמיד שואלים את דעתו של פרגי לגבי כוכבי הקבוצות שלהם. ולא פעם הם אפילו שואלים במפורש אם יונייטד הייתה מעוניינת בהם.
    חוץ מזה שמאד הייתי רוצה לראות את רוסי חוזר לאולד טראפורד ואני בטוח שהעניין בו אמיתי.

  2. בני גלובינסקי

    רונן – תודה על התגובה. אני גם רוצה לראות בעתיד את רוסי חזרה ביונייטד. ויתרו עליו ועל פיקה כי הם הגיעו לשלב שהם צריכים לשחק קבוע (מישהו אמר בן סהר?). פרגוסון כבר הוכיח יותר מפעם אחת שהוא רב-אמן במשחקים שלו עם התקשורת ובדרך כלל זה פעל רק לטובת הקבוצה והשחקנים שלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.