זולה: אני אשם

ג'אנפרנקו זולה בחר לקחת כל האשמה על עצמו אחרי ההפסד הביתי של ווסטהאם לוולבס אתמול בלילה. המנג'ר האיטלקי היה יכול לבחור בדרך של שותפו לשם, אמיל זולא, ולצעוק: "אני מאשים!".

הפטישים נמצאים רק שלוש נקודות מעל הקו האדום והשלימו אתמול הפסד ליגה חמישי ברציפות. אפשר לסלוח על שלושה הפסדים כי הם היו מול ארסנל, צ'לסי ומנצ'סטר יונייטד בחוץ. מה שלא מתקבל על הדעת הם הפסדי הבית לבולטון ו-וולברהמפטון שהיו עדיפות באפטון פארק.

אם ווסטהאם תרד ליגה בתום העונה יישארו בפרמיירליג ארבע לונדוניות בלבד – שפל חסר תקדים בליגה האנגלית. מאז שהליגה החלה למנות 20 קבוצות ב-1995 מאזן הלונדוניות לא ירד מחמש קבוצות שמגיעות מהבירה. ברוב שנות הפרמיירליג היו 6 קבוצות מלונדון. פרט לארסנל, צ'לסי וטוטנהאם הקבועות, עלו וירדו שלל קבוצות כמו צ'רלטון אתלטיק, וימבלדון ז"ל, קריסטל פאלאס ועוד.

עונת 2006/2007 נפתחה עם לא פחות מ-7 נציגות לונדוניות: ארסנל, צ'לסי, טוטנהאם, ווסטהאם, פולהאם, צ'רלטון ו-ווטפורד. אף קבוצה לונדונית לא תעלה בסיום העונה מהצ'מפיונשיפ ולמעשה ווטפורד, קריסטל פאלאס ו-ק.פ.ר עסוקות יותר בקרבות התחתית מאשר בהעלאת המכסה של קבוצות מלונדון.

בביקור היחיד שלי באפטון פארק התפעלתי מאוד מאוהדי ווסטהאם יונייטד. אני אמנם נכחתי בימי די-קאניו העליזים והזמנים קצת השתנו אבל גם היום מדובר בקבוצה חביבה ביותר שעדיפה על קבוצות אנמיות כמו האל או ברנלי. לכן מה שנותר הוא להתפלל להישארות של הפטישים בליגה או לפחות להפריח בועות לאוויר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.