חוזה עתידות

חוזה אנטוניו רייס היה אחד הכשלונות היותר גדולים של ארסן ונגר. הספרדי שהגיע להייבורי ב-2004 לא הותיר רושם רב במדי התותחנים ונמכר חזרה לספרד עוד לפני שהספיק לשחק באיצטדיון האמירויות. למרות שחוזה הספציפי הזה היה פלופ רציני של המנג'ר הצרפתי, בחוזה אחר הוא דווקא הצליח – זה שיש לו בארסנל.

איוון גאזידיס, המנכ"ל הדי טרי של ארסנל אמר היום שמבחינתו ומבחינת הקבוצה יש לונגר חוזה לכל החיים וכל עוד ירצה להמשיך ולאמן את התותחנים זה יקרה. גאזידיס, יליד דרום אפריקה, ניסה במשך שמונה שנים לנהל את ה-MLS בארצות הברית. לנסות לשווק כדורגל לאמריקאים זה כמו להיות הקומישינר של ליגת הפינג-פונג בישראל – הרבה משחקים בבית אבל אין קונים.

אדון גאזידיס לא טיפש וההחלטה לקבע את מעמדו של ונגר, היציב ממילא היא נכונה אך יש לי מספר הסתייגויות. ונגר מנג'ר ענק ובזה אין לאף אחד ספק. לקחת קבוצה משעממת וחסרת כיוון כמו ארסנל של אמצע שנות ה-90 ולהפוך אותה לאטרקטיבית וזוכה בתארים זה הישג מרשים.
למרות זאת, הפרויקט הנוכחי של ונגר נראה תקוע ובצפון לונדון סופרים כבר עונה חמישית בלי אליפות ועונה רביעית בלי תואר. הניסוי של ונגר אכן שאפתני ומצליח לייצר פה ושם רגעי קסם ובכל זאת מעניין כמה עונות יעברו ללא תואר עד שמקבלי ההחלטות באמירייטס יהרהרו בקשר לעתיד המועדון והעומד בראש הצוות המקצועי.
התנאי הראשון במשוואה של גאזידיס הוא רצונו של הצרפתי להמשיך בארסנל. למרות חיזורים נמרצים של ריאל מדריד ועוד שלל קבוצות צמרת, עושה רושם שהצרפתי מאוהב בפרויקט ואין לו שום כוונה לנטוש את הספינה הארסנלית. העונה עוד יש לו 3 מטרות: זכייה בליגת האלופות, זכייה בגביע האנגלי וסיום הליגה במקום הרביעי. אם רק המטרה האחרונה תושג, אדים של חוסר סבלנות יתחילו לבעבע אך לא לבעור במלוא הקיטור.

8 thoughts on “חוזה עתידות

 1. Spartan

  טוב מאוד!

  אגב, אני מעט מבולבל. את מי אתה אוהד באנגליה?

 2. בני גלובינסקי

  אני חושב שאפשר לנחש לפי "אודות הבלוג". את מי חשבת שאני אוהד ומה גרם לך לבילבול?

 3. רונן דורפן

  בני – הסיכוי לשפר את סיכוייה של ארסנל עם מנג'ר אחר הוא מאד ספקולטיבי. יש שני סוגי הנהלות. הנהלה כמו במקומות כמו מדריד בו כשלון בזכיה באליפות הוא עלבון שלא ניתן לעמוד בו וצריך להחליף את המנג'ר.
  ההנהלה פה עושה שיקול אחר. וונגר ממלא האיצטדיון בכרטיסים היקרים שלהם. הוא מתמודד על תארים חשובים שנה כן שנה לא (שנה שעברה מרוץ אליפות די ארוך, שנתיים קודם גמר הצ'מפיונס), הוא גם לא מפשל בשלב הבתים ובעליה לליגת האלופות. עבור ההנהלה הוא ממלא את תפקידו.

 4. בני גלובינסקי

  מתמודד על תארים זה יפה מאוד ואכן רשימת ההישגים שלו בארסנל מרשימה. זכייה בהם היא דבר אחר וזה משהו שבארסנל שכחו לעשות מרוב רקיחת מיזמים מגלומניים.

 5. Spartan

  כך ניחשתי מלכתחילה אך לאחרונה בתגובותיך אצל רונן או באחד הפוסטים כמעט וחשבתי שאתה תותחן.
  אנא ממך, העמד אותי על טעותי ואמור בקול גדול את מי אתה אוהד…

 6. Spartan

  בני, זה רק אני ואתה.
  אני צעיר (בגילי ובנפשי) ולכן מבולבל.
  אני מפציר בך…

 7. בני גלובינסקי

  ספרטן – הקבוצה של מאקדה. צריך עוד רמזים? 🙂

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.