מבולטון עד ברצלונה


האוהדים שצפו בשער של כריסטיאנו רונאלדו מול מנצ'סטר סיטי בשלהי העונה האחרונה, לא ידעו כי הם עדים לשער ה-118 והאחרון של הפורטוגלי במנצ'סטר יונייטד.
זה התחיל בחניכת הז'וזה אלבלדה, שם שיגע בן ה-18 את האדומים, המשיך בבכורה חלומית מול בולטון, דרך 3 אליפויות, זכייה בליגת האלופות ובכדור הזהב ונגמר ברומא. אותה ברצלונה שמנעה מיונייטד ורונאלדו זכייה שנייה ברציפות, היא זו שיצטרך לעצור בעונה הבאה ביחד עם קאקה.
מדהים לראות את השינוי וקצב ההתפתחות של רונאלדו בשש העונות האחרונות. פרגוסון קנה ב-12 מיליון ליש"ט חומר גלם. הרבה גבות הורמו כשהסקוטי שילם תריסר מיליון קוויד על ילד די אלמוני. שש שנים לאחר מכן הוא מכר אותו ביותר מפי 6. גם גאון עסקי וגם הרגיש כי הקבוצה צריכה אוורור נוסף.
הדבר הבולט ברונאלדו זה הרב-גוניות שלו. בהתחלה הוא היה שחקן מהיר אך מוגבל משאר הבחינות. בעונות האחרונות הוא הוסיף למהירות גם סיומת קטלנית, נגיחות, בעיטות חופשיות, דיוק במסירה וחוכמת משחק. ריאל עשתה עסקה טובה ותקבל את השחקן הטוב בעולם במחיר מציאה.
ב-2006 פרגוסון שיחרר את ואן ניסטלרוי כדי לתת לרונאלדו את המושכות. רונאלדו זכה עם השדים האדומים בכל התארים האפשריים מלבד גביע אופ"א והסופר קאפ. מעכשיו ויין רוני יקבל את הפיקוד בנוסף לשחקן חדש שככל הנראה יגיע (ריברי?) וינסה לכסות על החלל האדיר ומלא המזומנים שרונאלדו הותיר.

One thought on “מבולטון עד ברצלונה

  1. רונן דורפן

    הדבר שהכי מעציב אותי הוא שאני באמת חושש שהוא פספס הזדמנות להיות אחד הגדולים בכל הזמנים. לחרוג מכל השחקנים שהיו מאז מראדונה. לא רואה את זה קורה בריאל – גם אם אולי ייתן שם כמה עונות טובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.