מגן על המגננה (מכתב לפפ)

פפ גוארדיולה: "זה לא קל לשחק טוב כשהיריבה לא משחקת כדורגל. מסי היה קורבן לשמירה הדוקה ולכן לא היה לו קל למצוא את המרחב".

פפ היקר,
קודם כל ברכות על עונה מופלאה. לכבוש מעל 130 שערים כשאנו נכנסים לחודש מאי זה דבר נהדר. האוריינטציה ההתקפית של קבוצתך ברצלונה מעוררת התפעלות וחייבת לשמש כמודל לכל קבוצה בעולם שרוצה להיות טובה ולכל מאמן שרוצה לחרוט על דגל מועדונו את המשחק היפה.
אבל…..
קבוצה גדולה צריכה למצוא פתרונות גם כשתוכנית המשחק שלה לא עובדת וגם שעשרה שחקני יריב מתגוננים ונמצאים קרוב לרחבה. יש לך יהלום יקר-ערך בשם ליונל מסי, שצריך לדעת לנער גם שמירה הדוקה כמו של ז'וזה בוסינגווה. בפעם הראשונה העונה נתקלת בקבוצה שלא עונה לשם גיחון או פישון.
בוא נהיה כנים – בשלב הבתים של ליגת האלופות קיבלתם קבוצות קלות, אולי קלות מדי (באזל, דונייצק וספורטינג) שלא היוו מבחן ראוי. גם הנוק-אאוט סידר לך שתי אלופות (ליון ובאיירן מינכן) שדווקא העונה נמצאות בכושר לא טוב ומתקשות אפילו בליגה המקומית. 
לראשונה העונה קיבלת יריבה שלא עושה לך כבוד וכבר בחדרי ההלבשה חוטפת את השער הראשון אלא באה עם פעולות סיכול מוכנות מהבית. יוסף אתה חייב להודות – תפוח האדמה הידינק עשה לך בית ספר. כשעדיין היית בנוער של ברצלונה הוא כבר עמד על הקווים בהולנד. תן קצת ריספקט.
אתה מצהיר כי ברצלונה רוצה לנצח כל משחק ובכל זאת אתה בוודאי מתפלל לשני 1:1 בשבוע הקרוב שיסדרו לך המשך עונה נוח ונעים. כולנו יודעים שסיר הלחץ ירתח אם ריאל תנצח בשבת ואם צ'לסי תעלה לגמר. יש לך קבוצה גדולה ואתה בשנה הראשונה שלך. יש לך עוד הרבה ימי חסד אבל אם התארים לא יגיעו כבר העונה הרבה אוהדי כדורגל (לאו דווקא של בארסה) לא יסלחו.
שלך,
האנגלו-פיל 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.