מזל טוב ארסן! (ומה עם תואר?)

בעלי המניות של ארסנל כיבדו היום את ארסן ונגר בסטנדינג אוביישן, השמור בדרך כלל לשחקנים שמוחלפים לאחר שנתנו משחק מהאגדות. הצרפתי בן 60, וזכה לכבוד של מלכים מהבוסים שלו בצפון לונדון. התותחנים לא זכו בתואר כבר ארבע שנים וחצי אך מעמדו של ונגר יציב מאי פעם, למרות שאיש אמונו במועדון, דיוויד דין, עזב לפני מספר שנים.
רק לשם השוואה, במהלך תקופת הבצורת של ארסנל, רפא בניטס הביא לליברפול את ליגת האלופות, הסופר-קאפ, מגן הקהילה והגביע האנגלי. דווקא הספרדי הוא זה שנמצא עם החרב על הצוואר לאחר פתיחת עונה קטסטרופלית וחשש מפיטורין.
13 שנים בהייבורי/אמירייטס הפכו את ונגר באחרונה למנג'ר שנמצא הכי הרבה זמן במועדון, תוך שהוא חולף על פני ג'ורג' אליסון. שני הדאבלים המרשימים, העונה של הבלתי מנוצחים והגעה ראשונה לגמר ליגת האלופות עומדים לזכותו של ונגר. הבעיה היא שנות הבצורת האחרונות.
כל התארים בהם זכתה ארסנל, רשומים בין יציעי איצטדיון האמירויות החדיש והמפואר. הכיתוב של התואר האחרון, שנת 2005 וציור של גביע ה-FA לידו מראה כי חלף הרבה זמן ויש עוד מקום ריק לתארים הבאים. השאלה הגדולה מתי יצטרכו פועלי האיצטדיון להוסיף עוד כיתוב.
ונגר הוא פילוסוף הכדורגל הגדול ביותר של זמננו. במידה רבה, הכדורגל שהוא חולם עליו בלילה מבוצע על המגרש הלכה למעשה. ב-96' הגיע לאי הבריטי אדם מוזר מיפן עם משקפיים בסטייל של "כל עדשה מיקרוסקופ". המוזר הזה הפך בהדרגה את "בורינג ארסנל" לקבוצה תוססת, מלאת זרים ומפלצת של תארים. כיום הקבוצה אטרקטיבית, נטולת אנגלים אך התארים ממאנים להגיע.
"אני מאמין שהעונה נזכה בתואר" – כך הרגיע היום ונגר את מקבלי ההחלטות בארסנל ואמר להם כי יש לו הרגשה טובה לגבי העונה הנוכחית. ארסנל ומאמנה דואגים להדגיש באוזני כל מי שרוצה לשמוע כי קבוצתם לא מתפרעת כמו צ'לסי ומנצ'סטר סיטי ומצליחה לשמור על איזון.
לגבי סיטי אין עוד פרספקטיבה, אך הכסף הגדול של צ'לסי הביא לה את שתי אליפות מיוחלות ועוד שלל גביעים מקומיים. ונגר החליט כבר מזמן שהוא בונה קבוצה צעירה מהיסוד שתרוץ כמה שנים ביחד ותיקח תארים בשל החיבור בין השחקנים. דווקא הקנייה של אנדריי ארשבין בינואר שברה את התבנית הזו. הרוסי הוכיח שהוא בין השחקנים הטובים בקבוצה והשתלב מצוין.
הפסל של ונגר מוצג בגאון באיצטדיון האמירויות ונותן הוכחה חיה לכך שמרבית בעלי המניות בארסנל מסכימים לתת לצרפתי חוזה לכל החיים. נכון לסוף אוקטובר ארסנל מחזיקה מעמד בכל החזיתות אבל כמו שהוכח בעונות הקודמות, היא תימדד במרץ-אפריל-מאי הגורליים – החודשים בהם כותבים את ההיסטוריה.

4 thoughts on “מזל טוב ארסן! (ומה עם תואר?)

 1. Mr Kate

  דווקא אני גם מאמין שהעונה יש סיכוי שארסנל תפנק את האודים בתואר, דווקא בגלל הבצורת של השנים האחרונות. אם בעבר ונגר היה מזלזל בגביע או בגביע הליגה(כי המשחקים החשובים הם באלופות ובליגה), העונה נראה לי שגם הוא מבין שעדיף לו לא להמר על הקופה ולנסות לאכול לפחות חתיכה קטנה מהעוגה.

 2. בני גלובינסקי

  גם העונה ונגר עלה עם הילדים בגביע הליגה (וניצח את ווסט ברומיץ'). העדיפות ניתנת בכל מקרה לליגה ולאלופות. בגביע האנגלי אני מניח שהוא יעלה עם הרכב מלא פחות או יותר.

 3. Mr Kate

  אז אולי זו סתם תחושה. האמת שאני מתגעגע לימים שיכולתי לשנוא את ארסנל. עכשיו זה מתנגש עם כל תפיסת העולם הגלובלית שלי. ארור תהייה, ארסן!

 4. בני גלובינסקי

  האבסורד הוא שבשנים האחרונות ונגר יוצר יותר רגשות אנטי אצל אוהדי ארסנל מאשר אצל שונאיה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.