מחווה חיה

בחירת שם לילד הייתה מאז ומתמיד אירוע מרגש וחשוב בחייהם של הורים. יש כאלה שמחליטים על שם עוד בתקופת ההריון ויש הורים שמחכים ללידה ורק אז מחליטים. יש אוהדי ספורט שרופים שאהדתם מעבירה אותם על דעתם והם מחליטים להתעלל ברך הנולד (כמו ג'ורג' קוסטנזה).
כמו שהדמות הגוצית והמקריחה מ'סיינפלד' רצתה לתת את השם שבע כמחווה לשחקן הבייסבול האגדי מיקי מנטל, עשויים להיות אוהדי מנצ'סטר יונייטד ברחבי העולם שיעניקו לבנם (או לבתם) את השם שבע על שם כריסטיאנו רונאלדו, שקרוי בעצמו על שם רונלד רייגן (זה אמנם לא מספר אך זה עדיין על שם מישהו).
כאשר אוהדים משנים לעצמם את השם זה מתוך מודעות עמוקה ובחירה חופשית. ממש כמו במקרה של בן מייזל הישראלי שהחליט להיות ראול או אוהד ריינג'רס שהוסיף לשמו את כל השמות של סגל הקבוצה. זכור לי סיפור על אוהד בית"ר ירושלים שקרא לבתו מלמיליאנה. poor girl.
אבל כאשר הורים מעניקים שם זה שונה כי התינוק לא בחר וייאלץ להתמודד לשארית חייו (אלא אם כן יחליט לשנות את רוע הגזירה) עם ה"מתנה" שהעניקו לו הוריו. עוד לא שמעתי על אוהד ליברפול שקרא לשמו קופ אבל אוהד יונייטד ישראלי שרוצה להתחכם יכול לקרוא לבת שלו קרן. האישה לא תתנגד והשם יהיה מחווה לגמר האלופות של 99' כי משם הגיעו שני השערים והמהפך המפורסם.

One thought on “מחווה חיה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.