מילים לפי נקודות (חלק א')

בימים הקרובים אסקור את המצב בקבוצות הפרמייר-ליג לקראת הליגה שתחל בשבת. ביום שישי אפרסם טבלה סופית לעונת 2009/2010 ובסוף העונה אבדוק כמה פגיעות יש לי מ-20. היום נתחיל ב-4 הגדולות והסדר יהיה לפי טבלת העונה שעברה. מספר המילים שתכתבנה על כל קבוצה יהיה כמספר הנקודות שהקבוצה סיימה. העולות החדשות יקבלו מכסה יפה של 30 כל אחת.

מנצ'סטר יונייטד
האלופה מחפשת כתר רביעי רצוף, דבר שטרם הושג בכל שנות הליגה האנגלית. פרגוסון רוצה לסיים את העונה כשהוא עובר את ליברפול במספר האליפויות ומשיג כאמור 4 ברציפות. העזיבה של רונאלדו תשפיע, זה בטוח, והשאלה היחידה היא איך זה ישפיע.
האופטימיסטים יגידו שסוף סוף יהיה משחק יותר קבוצתי, הפסימיסטים ישכנעו אתכם שנגמר עוד עידן ופרגי צריך לבנות קבוצה חדשה. האמת היא אי שם באמצע. השדים האדומים לא פוצצו את השוק בשביל מחליף לרונאלדו, בנזמה אמר לא וכך נוצר סגל דומה לעונה שעברה כשכל אחד יצטרך לתת יותר בשביל לחפות על העזיבה.
ליברפול
טונות של תסכול הצטברו אצל ליברפול ואוהדיה כשעונת שיא כמו העונה שעברה הסתיימה בלא תואר. אליפות היא עדיין מילה גסה באנפילד וכמו שזה נראה כרגע, בניטס לא עושה הרבה כדי שהמילה תיהפך לבת בית ביציעי הקופ. מעוז הקישור צ'אבי אלונסו הפך גם הוא ללבן.
אקווילאני הגיע כתחליף למרות שהוא שחקן יותר התקפי ממנו. בניטס הצהיר כי לוקאס אמור להיכנס לנעלי הבאסקי. ג'רארד יצטרך לתת עוד עונה של 150% מהיכולת שלו ולקוות שהרגליים של טורס יחזיקו מעמד. שאר השחקנים יהיו על תקן שוליית הקוסמים ויעזרו מדי פעם.
צ'לסי
אנצ'לוטי אמר שהכחולים סיימו עם הרכישות לבינתיים. זה אומר שיורי ז'ירקוב המצויין מנבחרת רוסיה הוא הרכש המשמעותי ביותר (חוץ מסטארידג' הפוטנציאל וטרנבול שיהיה שוער שלישי). המאמץ העיקרי של הקיץ היה לשמור את ג'ון טרי. הקפטן הסתנוור קצת מהשכר שהציעה לו מנצ'סטר סיטי ובסוף הבין שחשבון הבנק שלו עשוי להתנפח עוד יותר אך הקריירה שלו עלולה להתרסק. אברמוביץ' הביא לכס האימון שועל צ'מפיונס ליג ובכך הוכיח פעם נוספת שהוא עוד לא ויתר על הגביע שחמק לו מבין האצבעות לפני שנה וחצי. ומה שלום אברם?
ארסנל
כנראה שכבר כלום לא יצליח להזיז את ארסן ונגר מהמודל לבניית קבוצה שפיתח בעונות האחרונות. תארים אין, הקבוצה שלקחה את הליגה ללא הפסד התנדפה לה עם השנים בשיטתיות, וכעת הצרפתי נשאר שוב עם המון פוטנציאל ומעט תוצאות. ארשבין, ואן פרסי ופברגאס יצטרכו להוביל את החבורה התותחנית הנוכחית שנבראה בצלמו ובדמותו של פילוסוף הכדורגל ונגר. המכירה של אדבאיור וטורה הסבירה את ההתנהלות באמירייטס בעונות האחרונות – העיקר זה הקבוצה והשיטה ולא שחקן ספציפי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.