נאמנות

מדי פעם עולות טענות של שחקני עבר שהיו פעילים בשנות ה-60' וה-70' שהיום רק הכסף משחק תפקיד וכשהם שיחקו זה היה במועדון אחד למשך כל הקריירה וללא תגמול הולם. שחקנים כמו שייע גלזר ואברהם בנדורי לדוגמא היו נהגי אוטובוס בבקרים וכדורגלנים אחר הצהריים.

כיום הכול השתנה כמובן והדיבורים על גלובליזציה וקפיטליזם הולכים וגוברים. השאלה היא אם עדיין קיימת נאמנות לסמל ולקבוצה אחת או שהנאמנות היחידה של הכדורגלן היא לחשבון הבנק שגדל בהתמדה מדי חודש?

קיימות בכדורגל העולמי דוגמאות כמו פאולו מלדיני, ראיין גיגס וראול שמשחקים במועדון אחד כל חייהם והפכו לאגדות בו. אלו שחקנים שכבר מגיל צעיר תפסו מקום של קבע בהרכב וסומנו ככוכבים. עושה רושם שרוב השחקנים הצעירים שעושים את צעדיהם הראשונים במגרש בימים אלו, ישימו דגש על הכסף הרבה יותר מאשר על הישארות במועדון אחד.

אם הקבוצה של הארי רדנאפ בווסטהאם הייתה משחקת בשנות ה-60', סביר להניח כי ריו פרדיננד, פרנק למפרד וג'ו קול היו נשארים בה עד סוף הקריירה שלהם והופכים לאגדות במדי הפטישים כמו בובי מור. הזמנים השתנו והמעברים התכופים גדלו במיוחד לאחר חוק בוסמן ופתיחת השוק באיחוד האירופי.

וכאן אנו מגיעים למקרה של ויין רוני שאכל ושתה אברטון מגיל ינקות. כשאתה מבקיע שער ניצחון מול ארסנל בגיל 16 זה מקנה לך נקודות הרבה זכות אצל האוהדים, שמקווים בכל ליבם שתישאר בקבוצה. אבל רוני חשב אחרת ובגיל 19 ארז את החפצים ונסע כדי לחתום במנצ'סטר יונייטד. ברור שאם רוני לא היה כדורגלן הוא היה היום יושב ביציע בגודיסון פארק כצופה עם חולצה כחולה ואפילו מסנן קללות לעברו של רונאלדו.

הרוב המוחלט של אוהדי הכדורגל יגידו שאפשר להחליף מכונית, כלב וגם אישה אבל קבוצת כדורגל זה לכל החיים. רוני הראה היום שהוא שם איקס גדול על אברטון והוא רוצה להיזכר כאגדה חיה של היונייטד. זה כנראה גרם לחילוף שלו ולמשחק עצבני וחלש, אבל הפעולה של נישוק הסמל עוד תיזכר זמן רב אצל אוהדי יונייטד שימשיכו לקנטר את אוהדי אברטון ולצעוק:


2 thoughts on “נאמנות

  1. יובל

    בעיניי ווין רוני יצא בעיקר קטן ורודף בצע עם ההתנהגות המבזה שלו היום. לנשק סמל רק בגלל שהקבוצה הזאת משלמת לך את המשכורת, ולעשות את זה בכוונה מול הקבוצה שאהדת ומול האוהדים שראו בך אליל?
    שחקן גדול (וגם זה נתון לויכוח), בן אדם קטן מאוד.

  2. בני גלובינסקי

    יובל – רוני הבין בגיל מאוד צעיר שעם אברטון הוא לא יוכל להשיג הרבה תארים ועבר למועדון שמתאים לשחקן מסדר הגודל שלו. אין ספק שיש לו אופי שנוי במחלוקת ובעייתי אבל צריך לכבד את הבחירה שלו, וספק בכלל אם מישהו היה עושה הפוך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.