פורטסמות'

בדרך כלל אני אוהב לכתוב על כדורגל נטו, אבל בעניין הפירוק של פורטסמות' אין מנוס מלהתעסק בעניינים ניהוליים ובמקרה הזה עניינים ניהוליים כושלים.

ביקורת רבה כבר נשמעת בנושא ריבוי הבעלים הזרים בכדורגל האנגלי שמביאים איתם הרבה כסף אך גם הרבה צרות. אני חושב שבמקרה של פורטסמות' מדובר על ניהול כושל מקומי, של פיטר סטורי למשל. ברור שחילופי הבעלות התכופים לא הועילו, אך כמו במקרה של לידס וקן בייטס, דווקא המקומיים גרמו ליותר נזק מאשר הזרים.

לפני שנתיים הארי רדנאפ בנה קבוצה נהדרת בפורטסמות' שלקחה את הגביע האנגלי והצליחה להביא את מילאן הגדולה (?) לפראטון פארק. המנג'ר האנגלי צירף את דפו וקראוץ' שערקו איתו לאחר מכן לטוטנהאם יחד עם ניקו קרנצ'אר. במאי 2008 פורטסמות' ניצחה בוומבלי את קארדיף ו-22 חודשים לאחר מכן רק דיוויד ג'יימס, הרמן הריידרסון, ג'ון אוטקה וקאנו (שכבש את שער הניצחון) נשארו בקבוצה המתפוררת מתוך ה-11 שפתחו.

השאר עזבו לקבוצות מהדרג הראשון והשני באירופה: גלן ג'ונסון (ליברפול), סילבאן דיסטאן (אברטון), סול קמפבל (ארסנל), לסאנה דיארה (ריאל מדריד), סולי מונטארי (אינטר), פדרו מנדש (ספורטינג ליסבון), ניקו קרנצ'אר (טוטנהאם).

למרות שקצת מאוחר מדי, פומפי צריכה ללמוד מקבוצות שנפלו חזק כמו לידס ויריבתה השנואה סאות'המפטון ולהשתקם צעד אחד צעד. 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.