צועדים לבד, והחוצה

ג'יימי קראגר אמר שאם ליברפול תעוף מליגת האלופות זה לא יהיה אסון גדול. ואכן ההדחה הערב של האדומים מהליגה היוקרתית לא תמוטט את המועדון ממרסיסייד. נכון – המחסור הצפוי במזומנים לא ייקל על הבעיות של הבעלים הבלתי נסבלים מארה"ב ובמקום לשמוע את הנעימה עם הכוכבים הם יצטרכו להסתפק בליגה האירופית (כבר אי אפשר לקחת "טרבל").

הרבה פרשנים יגידו עכשיו שליברפול צריכה להתרכז בליגה. עם חמישה הפסדים באמתחתה עוד לפני דצמבר ו-13 נקודות מתחת לצ'לסי המוליכה, בניטס וחניכיו יתרכזו במאבק על המקום הרביעי כדי לחזור לליגת האלופות בעונה הבאה ולעשות רושם טוב יותר. בניטס לא יעזוב מרצונו ולא יפוטר בשל אותן בעיות כספיות. סוף העונה נראה כמועד מתאים יותר למעבר של המנג'ר הספרדי לריאל מדריד.

מנצ'סטר יונייטד עפה מהבתים של ליגת האלופות (ולא סתם עפה – מהמקום האחרון) בדצמבר 2005. בשלוש עונות שלאחר מכן היא הגיעה לחצי הגמר ולשני גמרים כולל זכייה בגביע. בשונה מליברפול, יונייטד הייתה בתהליך של צמיחה שהניב פירות לאחר הכישלון הצורב. ליברפול לא נמצאת בשום תהליך כזה נכון לעכשיו.

ואי אפשר בלי כמה מילים על אברם גרנט. הישראלי עבר בהצלחה את המבחן באנגלית בדרך להשגת רישיון העבודה המחודש. אני מניח שגרנט לא נדרש לתרגם את המושגים "לבחוש", "לחתור תחת" ו"לבצע ניסיון הפיכה" למרות שהוא בקיא בהם היטב. פול הארט עשה את המקסימום בפורטמות' ופוטר אבל אם אברם עשה פוטש למוריניו אז זה יכול לקרות לכל אחד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.