צרות של (קצת פחות) עשירים

המנכ"ל של צ'לסי פיטר קניון אמר שהוא מאושר שהם כבר לא המועדון העשיר באנגליה. הטענה הרווחת נגד הכחולים היא שהם קנו את דרכם לתהילה ולזכייה בתארים. למען הסר ספק: הקבוצה של מוריניו, זו שזכתה בשתי אליפויות, הייתה מכונה דורסנית. היא נהנתה אמנם מתקציב בלתי מוגבל אך הרשימה בכל קנה מידה.

בשלוש העונות לאחר האליפויות, כולל זו הנוכחית, יש לצ'לסי בסיס טוב לריצת מרתון על כל התארים אבל בכל זאת חסר לה אלמנט של מחץ בשילוב עם יציבות שהיה אופייני לפני ארבע עונות. אם לא ייזכו העונה בתואר בסטמפורד ברידג' זו כבר תהיה העונה השנייה ברציפות וזה כבר יוביל לחשבון נפש רציני.
רונן דורפן ציין כי לאחר גמר ליגת האלופות בעונה שעברה, מי שהוביל את צ'לסי לקבל את מדליות הכסף היה לא אחר מאשר פיטר קניון שמסמל את צביונו של המועדון – זחוח ועשיר שהמניע העיקרי שלו הוא כסף. זאת בניגוד למנצ'סטר יונייטד שקיבלה את הגביע בנוכחותו של סר בובי צ'רלטון – אגדה חיה שחקוקה חזק בנבכי ההיטוריה של המועדון.
אל תתנו לקניון להשלות אתכם. צ'לסי עדיין לא פשטה את הרגל והכספים שם ממשיכים להישפך. אולי מקום שלישי בטבלת העושר גורם להורדת עול פסיכולוגי מסוים כי אם אתה הכי עשיר אז אתה צריך להיות הכי טוב. מעל צ'לסי נמצאת מנצ'סטר סיטי, שהצליחה לחטוף לה את רוביניו ובינתיים מתנהלת כמו קבצן שזכה בלוטו ועוד לא יצא מההלם של הזכייה.  ק.פ.ר ופרנסי הפורמולה 1 מדורגים שניים ומנסים לעלות מליגת המשנה ללא שימוש יעיל באמצעים העומדים לרשותם.
קניון יצא לפני שנתיים באמירה יומרנית, כשאמר שצ'לסי מתכננת להיות המועדון מספר 1 בעולם עד שנת 2014. הכחולים יצטרכו לחכות עוד 5 שנים כדי לדעת אם האמירה התממשה. בינתיים הם נמצאים בצומת דרכים: פנייה לכיוון הלא נכון והם ימצאו את עצמם בתקופת טרום אברמוביץ' – קבוצה סימפטית, גביע פה ושם אך לא איום ממשי על היבשת. לעומת זאת, פנייה לכיוון הנכון והם עשויים להיות מפלצת שזוללת תארים ולא יודעת שובע.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.