קסם או טריק?

פיל מקנלטי כתב בבלוג שלו ב-BBC שהגביע האנגלי לא איבד מקסמו וממשיך לספק דרמות, סינדרלות ושאר הפתעות. לעומתו, סיימון קופר מטיל ספק בגודל ההפתעה וטוען כי גם בליגות הנמוכות משחקים מקצוענים ולא חלבנים או כבאים. מי משניהם צודק? כנראה שהאמת נמאת אי שם באמצע.

הסיפורים על קבוצה מליגה רביעית שמדיחה קבוצה מהליגה הראשונה מדהימים אנשים רבים, שמסתכלים בעיקר על הבדלי התקציב בין שתי הקבוצות. במקרה כזה נוטים להשוות את השכר שמקבלים השחקנים ומציינים ששחקן אחד בליגה הראשונה מרוויח כמו כל הקבוצה מהליגה הרביעית כולל המאמן, האפסנאי והמעסה.
אם נקביל את הנושא לישראל, התקשורת הישראלית רק מחכה למפגש של הנבחרת/קבוצה באירופה מול קבוצת "דייגים". יום לפני המשחק מתפרסמות כתבות על החלוץ שעובד בנגריה של גיסו או על השוער סוכן הביטוח שמחשב את מספר הכדורים שייכנסו לו לרשת.
באנגליה הגיעו בעונה שעברה 3 קבוצות שלא מהפרמייר-ליג לחצי הגמר ומי שזכתה בסוף הייתה דווקא פורטסמות'. הקבוצות ה"קטנות" נותנות 200% במשחקים האלה ולעיתים קרובות אנו עדים לקבוצות שנלחמות על הירידה בליגה שלהן אך מגיעות רחוק בגביע. 
למרות הקסם שבעניין, בדרך כלל מי שלוקחת את הגביע באנגליה היא קבוצה מהצמרת אך הרבה פנטזיונרים ורומנטיקנים למיניהם מפנטזים על קמפיין גביע כמו זה שהיה בעונה שעברה.

2 thoughts on “קסם או טריק?

  1. Spartan

    השגעון לא הלך לאיבוד, סטטיסטית לא אפשרי שכל שנה תהיה סינדרלה, אחרת היא לא תחשב סינדרלה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.