רומן, חוס על חוס

"זו טובה בשביל חבר", אמר חוס הידינק על סיבת הגעתו לצ'לסי. זה המשפט שמכתיר את המינוי הזה כגרוע מהמינוי של גרנט. כשהישראלי קיבל את המושכות בסטמפורד ברידג' זה היה מינוי "מקצועי". במקרה הזה כל הצדדים מצהירים שזו סתימת חורים על רקע חובות מוסריות של מאמן נבחרת רוסיה לאוליגרך שהביא אותו לשם ואחראי על שכרו האסטרונומי. 
אין שום ספק שהידינק מאמן מצוין ואין לפקפק לרגע ביכולתיו המקצועיות המופלאות. אולם, מאמן ועוד של קבוצת צמרת זה פול-טיים ג'וב בלי הנחות. לא יכול להיות שזמנו של ההולנדי יתחלק בין כמה מוקדים. על מנת להצליח ולהפגין רצינות לשחקנים, הוא צריך לתת 100% בשביל צ'לסי, לא פחות. אם ג'ון טרי יודיע שהוא מתחיל לעבוד כקופאי בסופר-מרקט במקביל לעבודתו כקפטן וכבלם זה יישמע רציני?
מלבד כפל התפקידים, מימד נוסף ואבסורדי הוא חוסר החשיבה לטווח ארוך של צ'לסי. הידינק מגיע באמצע העונה, רק לזמן מוגבל וללא שום התחייבות לעתיד. היה הרבה יותר ראוי אם היה מגיע בקיץ וחותם על חוזה לשלוש עונות. ריי וילקינס היה יכול למלא במסירות את התפקיד עד סוף העונה. 
במקום לאתר את המגרעות ולנסות לשקם את צ'לסי כדי שתתמודד על האליפות, מר אברמוביץ' לא הקדיש מחשבה מיותרת מעבר לחודש מאי. הרבה הזהירו שצ'לסי תתקשה לשרוד שנים בצמרת בגלל היעדר היסטוריה, כעת גם העתיד בסכנה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.