שובו של ביג סם

בתולדות הפרמייר-ליג יש רק ארבע אלופות: מנצ'סטר יונייטד (10), ארסנל (3), צ'לסי (2) ובלקבורן רוברס (1). שלוש הקבוצות הראשונות ידועות כאימפריות בקנה מידה עולמי בעוד בלקבורן לקחה אליפות מרשימה ב-95' אך לא הצליחה לשמר את הדומיננטיות שלה לאורך זמן.

לאחר שמרק יוז עזב למנצ'סטר סיטי בתחילת העונה, הרוברס לקחו הימור והביאו את פול אינס מ-MK דונס היישר אל הליגה הבכירה. פול אינס השחקן היה קשר דומיננטי שהצליח לשלוט במרכז השדה ובדרך כלל להביא לאחזקת כדור עדיפה לזכות הקבוצה בה שיחק. שילוב הפעולה שלו עם רוי קין (עוד מובטל טרי) הביא למנצ'סטר יונייטד לא מעט תארים בשנות ה-90 המוקדמות. המאמן בן ה-41 פרש לפני שנתיים אחרי שעבר בין היתר גם באינטר, ליברפול ומידלסבורו.
את אינס המאמן עדיין קשה למדוד. הוא הצליח ב-MK דונס אבל צריך לזכור שזו ליגה נמוכה ולא קנה מידה לאימון ברמות הגבוהות. ראשי בלקבורן הסתכלו על לוח השנה וראו שהקבוצה מלנקשיר נמצאת מתחת לקו האדום בחודש דצמבר. ב-1999 בלקבורן ירדה והצליחה לעלות חזרה כעבור שתי עונות. כדי למנוע את הבושה אינס נשלח הביתה וסם אלרדייס הובא במקומו.
ביג סם אימן עד עכשיו שתי קבוצות מהפרמייר-ליג: בולטון וניוקאסל. בבולטון הוא הצליח להביא קבוצה בלי הרבה אמצעים ומסורת למקום השישי ב-2005, כשליברפול עוקפת אותו רק בהפרש שערים. בניוקאסל הוא לא הצליח, לא קיבל זמן והלך הביתה אחרי חצי שנה בלבד. כמעט כל מי שמכיר את אלרדייס מפרגן לו: פרגוסון תמיד מחמיא לו, סמי לי מרעיף עליו שבחים ופיל בראון, שהיה עוזר המאמן שלו ומוביל את האל לעונה מדהימה אומר כי היה מורו ורבו.
בלקבורן לא תרד ליגה, במיוחד אחרי ההגעה של ביג סם. לפי דעתי הוא יצליח לייצב את המערכת ולהרים אותם מעל הקו האדום בחודשים הקרובים. העזיבה של בנטלי ופרידל פגעה בקבוצה. למרות זאת, יש לרוברס סגל מספיק טוב כדי להתחיל ליצור רצף משחקים חיובי. מה שבטוח – בלקבורן היא לא אחת מהשלוש הקבוצות הגרועות בליגה ויש לה עוד הרבה נשק במחסנית שעד כה לא היה בשימוש.

2 thoughts on “שובו של ביג סם

 1. Spartan

  מסכים עם כל מילה.
  הידעת שבבלקבורן משחקים 2 סנטה קרוז
  האחד רוקה הידוע מביירן והאחר חוליו.
  הם אחים ושניהם חלוצים.
  מענין כמה מקרים היום בליגה האנגלית ששני אחים זרים משחקים באותה קבוצה?
  ועוד באותה עמדה…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.