תעודת מחצית

חצי עונה הסתיימה לה עם מחזור בוקסינג דיי טוב וקצבי. 19 מחזורים שבסיומם הצמרת צפופה מאוד ואין עדיין פייבוריטית ברורה לתואר. כשמסתכלים למטה, התחתית צפופה גם כן ולמרבה המזל אין קבוצה כמו דרבי שמחלקת נקודות בחינם ויורדת בחודש מרץ. ועכשיו, הגיע הזמן לבחירות.

השחקן: אשלי יאנג
זריזות רגליים, מהירות, בישולים, שערים, נחישות. מספר 7 של אסטון וילה כבר הראה ניצוצות בעונה שעברה, והעונה הוא כבר פורע את השטרות עבור מרטין אוניל. בצוותא עם אגבונלאהור הוא מפרק את ההגנות של הליגה ומוביל עד כה את הסגולים מברמינגהאם לעונה חלומית שעם הרבה יכולת וקצת מזל יכולה להסתיים במקום הרביעי.
השחקן המפתיע: עאמר זאקי
החלוץ המצרי פתח בסערה ובעונתו הראשונה בליגה הקשה בעולם מסיים את החצי עם 9 שערים ופציעה שהשביתה אותו לכמה משחקים. יש לו טכניקה, בעיטה טובה, מיקום מצוין ובעיקר חוש מפותח לכיבוש שערים. ויגאן מקווה לרכוש את זאקי לצמיתות כי הרבה קבוצות כבר לוטשות עיניים לחיזוק אפשרי.
השחקן המאכזב: ויליאם גאלאס
במקום להנהיג בתור קפטן את ההגנה של ארסנל הצרפתי החליט לפתוח פה וללכלך על חבריו. ונגר שלל ממנו את הסרט אבל ממשיך לשחק איתו, לאכזבת אוהדי התותחנים. ארסנל ספגה 23 שערים ב-19 משחקים. לשם השוואה, בעונה שעברה ארסנל ספגה 31 שערים בכל העונה. עם אישיות יציבה יותר של גאלאס שמקרינה ביטחון לשחקנים והקבוצה של ונגר יכולה להיות עכשיו עם 7-8 נקודות יותר ומאבק ממשי על האליפות.
הישראלים: מצב עגום
אולי עדיף כבר בלגיה? מלבד יוסי בניון שזוכה להזדמנויות אצל בניטס בליברפול, לשאר הישראלים אין הרבה נחת. בן חיים אמנם פתח ב-8 משחקים במדי הסיטי אבל כבר ברור כי הם לא בונים עליו לעתיד ואולי יתאחד בשנית עם אלרדייס בינואר. תמיר כהן פצוע וגם כשיחלים בולטון לא תשחק איתו ותרצה לשחררו. בן סהר? פשוט צריך לצבור דקות משחק – כל עוד זה לא בארץ ובקבוצה סבירה.
מעל לציפיות: אסטון וילה והאל סיטי
כמעט אף אחד לא ציפה באוגוסט שאסטון וילה תתחרה על המקומות הראשונים וב-2009 תהיה במרחק נגיעה מהמקום הראשון. ב-2005 אברטון הצליחה לסיים רביעית והשחקנים של מרטין אוניל שואפים להישג דומה אך עדיין צריכים לנסוע לאנפילד ולאולד טראפורד בהמשך העונה, במקביל להשתתפותם בגביע אופ"א. חשבו שהאל תהיה כמו דרבי קאונטי. אז חשבו. הנמרים הסתכלו לכל האימפריות בעיניים והשיגו עד עכשיו תוצאות מצויינות. במחזורים האחרונים הם בדעיכה אבל בזכות החצי הראשון הם הבטיחו הישארות בליגה בשלב מוקדם של העונה.
מתחת לציפיות: טוטנהאם הוטספר
כרגיל, טוטנהאם מכוונת גבוה ומדברת על הטופ-6 ובפועל לא מצליחה לייצר תוצאות. מקבלי ההחלטות בוייט הארט ליין יעשו בחוכמה אם ייתנו להארי רדנאפ את כל הזמן והשקט הנחוצים כדי לבנות קבוצה יציבה שתרוץ ביחד כמה עונות רצוף. המאמן האנגלי הותיק יכול ליצור תלכיד טוב שיכוון גבוה בדומה למה שעשה עם ווסטהאם וברקוביץ' ב-98/99. 

גם החשיבות וגם היופי שבביצוע. כל שנותר הוא ללחוץ על הקישור ולהתענג.

One thought on “תעודת מחצית

  1. footyfan

    מסכים עם הבחירות.
    במיוחד עם הבחירה של אשלי יאנג.
    שחקן מעולה שיכול לקחת אחריות על ההצלחה של וילה בימים אלה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.